Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

S Wild Boysom sme aj v treťom meraní síl prehrali

V 7. kole 1. Slovenskej ligy vo futsale - extraligy privítali futsalisti MIBY bratislavský Wild Boys, ktorý získal po 6 zápasoch 15 bodov a pred sezónou výrazne posilnil.

MIBA Banská Bystrica – Wild Boys ´02 Bratislava 2:5 (0:3)

Góly: Rafanides, Jakuba - Lenčéš 2, Paštrnák, Procháczka, vlastný Čief
ŽK: Tužinský (Banská Bystrica)
200 divákov
Rozhodovali: Peter Budáč st., Stanislav Polomský

Zostava MIBA: Krejči (Mráz) - Rafanides, Konder „K“, Vajda, Čief, Tužinský, Riša, Prokaj, Plško, Jakuba

Hneď v 30. sekunde mali hostia prvú šancu, keď Šporánek nastrelil hornú žrď konštrukcie Krajčiovej brány. V 2. minúte si Rafanides nabehol do voľného priestoru, kde dostal prihrávku, ale ocitol sa veľmi blízko pred brankárom hosti, ktorý jeho šancu zlikvidoval. V 4. minúte po zlej rozohrávke domácich vyskúšal pozornosť brankára strelou z 15 m Lenčéš, ale Krajči jeho pokus vyrazil. V 6. minúte našla krížna nahrávka voľného Javnického, ale v dobrej šanci netrafil bránu domácich.  V 8. minúte domáci kapitán Konder zachytil nahrávku hostí, rútil sa sám na Feriancovu bránu, ale jeho samostatný nájazd hosťujúci brankár zneškodnil. V 11. minúte sa Paštrnák presadil po ľavej strane a krížnou strelou nedal Krejčimu šancu - 0:1. V 12. minúte sa presadil Šporánek, vytvoril si dobrú pozíciu, ale jeho strelu pekným zákrokom Krejči vyrazil na roh. Z následnej štandardky mal veľkú príležitosť Šporánek, ale jeho pokus opečiatkov po druhýkrát brvno. V 13. minúte sa pekne presadil cez domáceho hráča Paštrnák, naservíroval loptu Lenčéšovi, ktorý zvýšil na 2:0 z pohľadu Bratislavčanov. O niekoľko desiatok sekúnd neskôr z dobrej pozícii vystrelil Čief, jeho pokus Ferianc vyrazil. Z následného rohu sa opäť ocitol v šanci Čief a znova jeho strelu Ferianc zneškodnil. V 14. minúte hosťujúci hráč prihrával pred bránu, kde si zrazil loptu do vlastnej brány Čief – 0:3. V 16. minúte po dobre zahranej štandardnej situácii chýbalo niekoľko centimetrov hosťujúcemu hráčovi, aby zvýšil na rozdiel štyroch gólov. V 17. minúte sa po chybe hosťujúceho hráča dostal do výbornej pozícii Tužinský, ale s jeho strelou si Ferianc poradil. V 18. minúte sa domáci hráči po rýchlej kombinácii dostali do dobrej príležitosti, ale Vajda nenašiel pred bránou svojho spoluhráča. Ešte v tej istej minúte prihral Rafanides do výbornej pozície Čiefovi, ale ten netrafil loptu ideálne a prvý gól sa ani teraz domácim nepodarilo streliť.  Do konca polčasu sa už nič zaujímavé nestalo, a tak prvé dejstvo hry lepšie zvládli hráči Wild Boysu.
Do druhého polčasu vstúpili banskobystrickí hráči aktívne, keď sa Čief presadil individuálne, narazil si s Rafanidesom, ale jeho strelu domáci hráč zblokoval na roh. V 22. minúte sa po ľavej strane dostali domáci hráči  do šance, keď Vajda nahral Čiefovi, ale Ferianc bol opäť pozorný. V 25. minúte po rýchlom protiútoku obišiel brankára Konder, ale z veľkého uhla jeho pokus mieril iba popri bránkovú čiaru hosťujúcej brány. Na konci 25. minúty domáci spravili veľkú chybu, ktorú potrestali hráči Wild Boysu a Lenčéš zvýšil už na 4:0 z pohľadu hostí. V 27. minúte prišla opäť chyba domácich v rozohrávke, po ktorej nasledoval rýchla brejková situácia hostí a  Moldova prihrávka našla Prochádczku, ktorý zvýšil na rozdiel piatich gólov. V 31. minúte sa po osi Konder, Tužinský a Jakuba posledný menovaný dostal ku strele, ale jeho pokus mieril nad bránu hostí. V 34. minúte sa po vyhodení dostal do šance Javnický, ale jeho strela trafila Krejčiho. V 35. minúte vybojoval loptu Rafanides, naservíroval ju do šance Jakubovi, jeho strelu však zlikvidoval Ferianc. Tri minúty pred koncom sa ocitol vo výbornej príležitosti Prokaj, ale Ferianc stále držal čisté konto. O pár okamihov neskôr vystrelil z dobrej pozície Rafanides a hosťujúci brankár jeho pokus vyrazil. V 39. minúte po akcii Čiefa s Rafanidesom, druhý menovaný strelil prvý gól domácich v zápase - 1:5. V poslednej minúte sa po štandardnej situácii z ľavej strany presadil z diaľky Jakuba a upravil na 2:5. V posledných sekundách mal výbornú príležitosť Šporánek, ale jeho strelu zneškodnil Krejči. MIBA zaknihovala druhú prehru na domácej palubovke, Wild Boys si po výhre upevnil druhé miesto v tabuľke.

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Zápas s Bratislavčanmi je ťažko hodnotiť, keďže sme si prvýkrát v sezóne vybrali zlý deň. Od úvodu stretnutia sme sa hľadali, viazla nám kombinácia a v defenzíve sa nám nedarilo pokryť výborne futsalovo hrajúcich hráčov súpera. Prakticky celý zápas mali hostia navrch a zaslúžene vyhrali, hoci sa nám podarilo vypracovať si niekoľko čistých gólových šancí.“

Branislav Škorec (tréner Wild Boys ´02 Bratislava): "Do Bystrice sme cestovali s jasným cieľom, potvrdiť druhé miesto a odskočiť tak súperom pred ďalšími kolami. Od začiatku sme boli na ihrisku lepším mužstvom, vytvárali sme si šance a nebyť v záverečných minútach zbytočnej nekoncetrovanosti tak výsledok mohol vyzerať krajšie. Dôležitý je však výkon a výsledky, s tým som bol dnes spokojný za čo hráčom ďakujem a gratulujem. Splnili to čo sme si pred zápasom povedali a to je rovnako dôležité ako konečný výsledok. Dnes sa už môžeme pripravovať na sobotňajší zápas s posilnenou Pinerolou o Brazílčanov. Derby, ktoré bude mať svoju príchuť pre viacerých aktérov na ihrisku s naším jasným cieľom do tohto ročníka."

Ostatné výsledky 7. kola:
ŠK Slovan Bratislava futsal – Mimel Lučenec 17:1 (9:0)
Futsal Team Levice – FC Bilí Andeli-futsal 5:1 (3:0)
sobota 11.11.2017 o 20.00 h: ŠK Makroteam Žilina – ŠK Pinerola Bratislava
pondelok 13.11.2017 o 20.00 h: MFK Ivekol Nové Zámky – FK Dragons Podolie

Najbližšie sa Banskobystrickí futsalisti predstavia na palubovke suverénneho mužstva ŠK Slovan Bratislava futsal, ktorý každého súpera zdolal vysokým rozdielom. Bude to náročný zápas a veľká previerka pre futsalistov MIBY. Domáci zápas odohrajú až 22. decembra v stredoslovenskom derby s Makroteamom Žilina.