9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

Posledný zápas základnej časti sme zvládli a zabezpečili si 2.miesto

MIBA Banská Bystrica - Komárno 10:1 (4:1)

Góly MIBA: 2. Kyjovský (Hudek), 7. Hudek (Krištofík), 12. Krištofík (Hudek), 20. Krištofík, 22. Hudek (Belaník), 25. Belaník (Krištofík), 26. Belaník (Kyjovský), 30. Hudek (Kyjovský), 34. Krištofík (Kyjovský), 40. Vajda (Čief)

Zostava MIBA: Pecho (Mičuda) - Čief, Vajda (C), Hudek, Belaník, Kyjovský, Krištofík, Kaľavský, Tužinský, Lukáč, Kršák

ŽK MIBA: -

Posledný zápas základnej časti sme odohrali na domácej palubovke proti Komárnu, ktoré bolo na poslednom mieste tabuľky, avšak ku nám prišlo v kvalitnej zostave. Na zápas nemohol nastúpiť náš kapitán Rafanides, ktorý videl v predošlom súboji červenú kartu.

V údove stretnutia nás zaskočil hostúčujúci Bottyán, ktorý vystihol našu rozohrávku a po samostatnom úniku poslal Komárno do vedenia. Po góle sme našťastie nespanikárili a hneď o minútu vyrovnal Kyjovký po peknej krížnej strele. Od tohto moemntu sme talčili na súpera a bolo len otázkou času, kedy sa ujmeme vedenie. Podarilo sa nám to v 7. minúte po spolupráci Mariána Hudeka s Patrikom Krištofíkom a presnom zakončení k ľavej tyči v podaní prvého menovaného. V 12. minúte sme predviedli nádhernú kombináciu, na konci ktorej našiel Hudek pred bránou voľného Krištofíka, ktorý poľahky zvýšil na 3:1. Po 20 minútach napokon platil stav 4:1 pre MIBA Ridop, keďže v závere prvého polčasu prihral Krištofík smerom na bránu a Vajda prepustil pomedzi svoje nohy loptu, ktorá brankárovi a kapitánovi hostí Lukášovi Jurčinovi prešla až za bránkovú čiaru.

Po zmene strán sme pokračovali v dominantnom výkone a postupne navyšovali skóre. V 22. minúte pridal svoj druhý gól Hudek, ktorý osamotený z osi ihriska vystrelil presne – 5:1. V 26. minúte platil už stav 7:1, keďže v krátkom slede sa dvakrát presadil Marek Belaník, ktorý najprv z vlastnej polovice trafil opustenú bránu Komárna a krátko na to rýchlo rozohral štandardku, vymenil si loptu s Kyjovským a zblízka prekonal brankára hostí. V 30. minúte zas pred bránou súpera ťažil z prihrávky Kyjovského Hudek, ktorý skompletizoval hetrik – 8:1. Medzi strelcov hetriku sa zapísal aj Krištofík, keď v 34. minúte zakončil do odkrytej brány akciu domácich po rohovom kope – 9:1. Tesne pred koncom zápasu sme napokon pridali aj desiaty gól, o ktorý sa v poslednej minúte zápasu postaral po ďalšej kombinácii na jeden dotyk zaskakujúci kapitán domácich Peter Vajda.

Základnú časť sme tak ukončili na 2. priečke, čo je najlepšie umiestnenie v histórii klubu.

Martin Majling, tréner: „ Zápas proti poslednému tímu tabuľky mal byť oddychovým zápasom pre našich chalanov, aj keď som sa trošku bál podcenenia. Súper prišiel v celkom dobrej zostave. Dostali sme úvodný gól, takže v prvej minúte mi nebolo všetko jedno, ale chalani to dnes mali našťastie v hlavách v poriadku a nepripustili sme drámu. Od začiatku sme išli za víťazstvom, dali sme až desať gólov, dva hetriky a mohli tam byť aj ďalšie. Góly boli pekné, veľa z nich do prázdnej brány. Chalani sa ponúkali a nikto nehral sebecky, takže bola radosť, pozerať sa na kombinačné akcie zakončené gólmi, ale aj na niektoré, ktoré neskončili gólom.“

Marián Hudek, strelec hetriku: „Do zápasu sme išli s jasným cieľom vyhrať, keďže to nám zaručovalo druhé miesto. Nechceli sme nič dopustiť, ale v prvej minúte sme dostali na 0:1 a boli sme trošku zaskočení. Povedali sme si ale s chlapcami aj na lavičke, že takto to nejde, vybehla druhá štvorka, podarilo sa nám hneď vyrovnať a už to potom išlo samo. Nedal som už prvý hetrik, ale v tejto sezóne áno a človeka to poteší, som za to rád. Bez chlapcov by som ho nedal, ale ten výkon sa určite aj od toho odvíjal, že keď dá človek prvý gól, tak sa mu hrá lepšie, potom druhý, tretí a už to išlo takisto samo. Do play-off ideme s jasným cieľom postúpiť až do finále, ale musíme ísť krôčik po krôčiku a uvidíme, aký výsledok spravíme.“

Patrik Krištofík, strelec hetriku: „Zápas začal presne tak ako sme nechceli, dostali sme hneď gól, ale našťastie sme boli koncentrovaní a dokázali sme odpovedať na súperov gól. Myslím si, že futsalovo sme súpera jasne prevýšili a výsledok hovorí za všetko. Pokiaľ ide o môj hetrik, nie je to o mojich góloch, je to o víťazstve tímu. Ja som len rád, že sa mi podarilo skórovať. Sme radi, že sme vyhrali, tým pádom sme si udržali druhé miesto a máme výbornú východiskovú pozíciu do play-off.“

Záznam a highlity zo stretnutia si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúce odkazy

záznam celého zápasu

highlighty zo zápasu

Najbližší zápas bude už prvým súbojom štvrťfinále. Odohráme ho doma v piatok 29.04.2022 v Badíne o 20:00 proti 4FSC - FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava.