Doma sme si s prehľadom poradili s Levicami

MIBA Ridop Banská Bystrica : Futsal Team Levice 4:0 (3:0)

Góly MIBA Ridop: Konder (Pecho), Čief (Krištofík), Hudek (Konder), Belaník

Zostava MIBA Ridop: Pecho (Mičuda) - Čief, Rafanides (C), Hudek, Belaník, Konder, Krištofík, Vajda, Tužinský, Glemba

ŽK: Tužinský

Piaty zápas sezóny a druhý domáci sme odohrali doma proti Leviciam, ktorý je náš odveký rival už od čias Openligy (II.liga). Hosita sa v tabuľke pred zápasom nachádzali tesne za nami, keď na nás strácali jeden bod.

Zápas proti nepríjemnému súperovi sme začali herne výborne, bohužiaľ do prvej polovici polčasu sme nedokázali zužitkovať viacero čistých šancí, ktoré sme si vypracovali. Pred brankárom Bielikom sa nepresadili Konder, Krištofík, Rafanides, Vajda, či Belaník. Dôležitý moment prišiel v 9. minúte, keď najprv brankár Pecho zlikvidoval šancu hostí, a v zápätí vyhodil loptu na nabiehajúceho Kondera, ktorý s prehľadom otvoril skóre stretnutia. O chvíľu neskôr hostia opäť pohrozili a po brejkovej situácii opečiatkovali len žrď odkrytej brány Pecha. Na druhej strane výborne zakombinoval Čief s Krištofíkom a prvý menovaný zvýšil skóre na 2:0. Na konci prvého polčasu ešte zvýšil Hudek, ktorý po oblúčiku od Kondera preloboval aj s prispením šťasteny brankára hostí.

V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, hru sme kontrolovali a šancí bolo na našej strane ešte viac ako v prvom polčase. Naopak, súpera sme už do čistých šancí nepúšťali. Gólovo sa však presadil už len Belaník, ktorý spolu s Tužinským výborne atakoval hostí už pri ich rozohrávke a po zachytenej lopte rutinérsky prehodil brankára Bielika. Našu pohodu a suverénny výkon nenarušila ani miestami tvrdšia hra od súpera, ktorú rozhodcovia od úvodu stretnutia pustili. Na následky jedného z faulov musel dokonca predčasne ukončiť zápas Hudek s drobným zranením. Hoci sme výkonom jasne predčili súpera, výhra o štyri góly mohla byť aj výrazne vyššia.

Martin Majling, tréner:Zápas sme zvládli veľmi dobre. Mal som trošku obavy pred zápasom, pretože Levičania sú náš veľký rival, ale nakoniec sme to zvládli vynikajúco. Nenechali sme sa vyprovokovať tvrdšou hrou súpera a dali sme pekné góly, ktorých mohlo byť aj oveľa viac. V bráne s pokojom chytal mladý Pali Pecho – Levičan, ktorý je u nás na hosťovaní. Veril som mu, že proti svojmu tímu sa vyhecuje, a tak sa aj stalo. Nemal veľa roboty, ale dôležité momenty v prvom polčase zvládol na výbornú. Všetci chalani podali zodpovedný výkon od prvej do poslednej minúty. Teší ma, že naši hráči prenášajú stále viac vecí z tréningového procesu do zápasov. O týždeň ideme na horúcu pôdu k topfavoritovi súťaže, ktorý sa navyše posilnil v poslednom týždni o ďalších dvoch Brazílčanov, takže sa pokúsime niečo na súpera vymyslieť“

Michal Čief, autor druhého gólu: „Zápas hodnotím veľmi dobre. Vyhrali sme 4:0, takže paráda. Sme zatiaľ bez prehry, čo ma veľmi teší. Súpera poznáme, hrávame spolu už dlhé roky. Nemali nás čím prekvapiť, aj keď stále majú svoju kvalitu. Som rád, že sme vyhrali. To, že sme to zvládli na nulu, je taká čerešnička na torte. Hrali sme zodpovedne, držali sme loptu. Vychádzalo nám v podstate skoro všetko, mali sme tam ešte zopár šancí. Súper nemal veľa šancí, potom hrali ešte power-play, ale ani z toho si toho veľa nevytvorili. Teraz ideme do Lučenca, tak dúfame, že aj tam potiahneme šnúru bez prehry.“

Filip Rafanides, kapitán: „Zápas bol presne taký, ako sme čakali. Vedeli sme, že oni budú zákerní, že budú do nás šliapať. Vždy je to proti nim takýto zápas, že tam ide kvázi o všetko, je to také derby. Zápas sme ale zvládli na sto percent, nedostali sme ani gól. Myslím si, že sme dominovali celý zápas na každom poste, a to rozhodlo.“

Záznam stretnutia:

Highlighty zo stretnutia :

Šieste kolo odohráme v Lučenci 22.10.2021, ktorý jasne vedie ligu a má v zostave šesť zahraničných hráčov a ďalších šesť slovenských reprezentantov.