Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

Šesťbodový úlovok nás vyniesol na tretie miesto

Tretí turnaj v priebehu troch víkendov sme tentokrát usporiadali my v športovej hale v Badíne. Na domácej palubovke sme končne mali k dispozícií skoro všetkých hráčov. Cieľom bolo získať dve víťazstvá a poskočiť na medailové priečky, čo sa nám nakoniec aj podarilo.

Ridop MIBA Banská Bystrica - ŠK Makroteam Žilina 7:3 (3:2)
Góly Ridop MIBA: Konder 2, Čief, Bačo, Vajda, Peniak, Kušnír

Zostava Ridop MIBA: Kušnír (Šimo) - Čief, Konder, Bačo, Vajda, Peniak, Šlehofer, Král, Marko, Tužinský, Prokaj, Ondrejka

V prvom zápase proti mladým chalanom z Makroteamu Žilina nastúpili naši hráči bez trénera Majlinga, ktorý absentoval kvôli zdravotným problémom. Na lavičke ho dočasne nahradil nehrajúci ostrostelec Rafanides, ktorý od prestupu do Poľske Bochnie nemôže hrať do konca sezóny. Od začiatku zápasu sa odohrával očakávaný scenár. Mladí, ale ešte neskúsený, súper bol behavejší pohyblivejší, pričom hrozil najmä z brejkov, štandardných situácií a hre s brankárom na našej polovici. Dianie na ihrisku však kontrolovali naši chalani a po góloch Čiefa, Bača a Kondera sme po prvom polčase viedli 3:2. Po prestávke pridal dôležitý štvrtý gól po peknej individuálnej akcii Konder. Súper síce ešte znížil z power-play v polovici druhého dejstva na rozdiel jedného gólu, no tri minúty nám Peniak prinavrátil dvojgólové vedenie po peknej akcii Bača s Čiefom. V závere stretnutia sme ešte pridali dva góly. Najprv skóroval Vajda pri našej hre s Kušnírom na polovici súpera, ktorý ho krásne našiel na zadnej žrdi. Následne ešte Kušnír pri súperovej power-play pridal gól cez celé ihrisko a víťazstvom 7:3 sme si urobili dobrú náladu pred nedeľným zápasom proti Leviciam.

Vyjadrenie zástupcu trénera - Filipa Rafanidesa: "Od začiatku zápasu sme vedeli proti akému mužstvu nastupujeme, že to sú mladučkí chlapci, čo vedia hrať futsal, budú lietať po ihrisku, ale vedeli sme, že kvalita a skúsenosti sú na našej strane. Obraz hry bol presne taký, ako sme predpokladali. Makroteam sa snažil vždy keď sa dalo do powerplay o ktorej sme vedeli a pripravovali sme sa na ňu. Celý zápas sme však dominovali a mali ho vo svojich rukách. Pri absencii trénera Majlinga ma poveril, aby som to prevzal na jeden zápas za neho, keďže nemôžem nastupovať ako hráč. Musím povedať, že som cítil zo začiatku zápasu zodpovednosť za výsledok, ale musím poďakovať chalanom, že ma rešpektovali a aj moje rozhodnutia, ktoré som v zápase urobil. Podali sme zodpovedný výkon a pristúpili sme k tomu profesionálne. Na druhej strane chcem pochváliť aj súpera za bojovný výkon a chuť hrať futsal a myslím si, že keď bude toto družstvo hrať spolu aj v ďalších sezónach, bude z nich veľmi nepríjemný súper."

Ridop MIBA Banská Bystrica - Futsal Team Levice 4:2 (2:2)
Góly Ridop MIBA: Konder 2, Marko, Peniak

Zostava Ridop MIBA: Kušnír (od 38.minúty Šimo) - Čief, Konder, Bačo, Vajda, Peniak, Šlehofer, Král, Marko, Tužinský, Prokaj, Ondrejka

Na zápas proti dlhoročnému rivalovi sme nastupovali v identickej zostave ako v sobotu proti Makroteamu, ale na striedačke už aj s trénerom Majlingom. V tomto zápase sa očakával tvrdý boj o tretie priečku tabuľky. V úvode stretnutia pôsobili Levičania sebavedomejším dojmom, keď hneď v prvej minúte skórovali po rýchlej akcii od ich bránky. Náš taktický variant s hrou Kušníra na súperovej polovici tentokrát nevyšiel a v šiestej minúte sme opäť inkasovali gólom hosťujúceho brankára Pecha cez celé ihrisko. Od tohto momentu však Kušnír zatiahol roletu a až do konca zápasu neinkasoval a predviedol niekoľko perfektných zákrokov. Do zápasu a hernej pohody nás vrátil až Konder, keď po peknej akcii s Vajdom skóroval. V závere polčasu sa nášmu kapitánovi podarilo vyrovnať, keď mu loptu tentokrát pekne naservíroval Bačo. Do druhého polčasu sme vstúpili s veľkou chuťou, no naše vyložené šance zostávali dlho nevyužité. Nakoniec sa to podarilo Markovi, ktorý po krásnej kombinácií Peniaka s Čiefom poslal náš tím do vedenia. Poistku v podobe štvrtého gólu sme pridali po dlhej prihrávke Kušníra na Čiefa, ktorý si krásne loptu spracoval v ťažkej pozícií a ponúkol gól Peniakovi do prázdnej brány. Od tohto momentu hral súper v posledných piatich minútach zápasu powerplay, no naše vedenie sme bez problémov ustrážili. Po dôležitom víťazstve sa nám tak podarilo dostať na tretie miesto, ktoré je priebežným vyrovaním historického maxima z minuloročnej nedohranej sezóny.

Vyjadrenie trénera Majlinga: "Po mojej sobotnej absencii v majstrovskom zápase po štyroch rokoch, kedy mi chalani urobili radosť víťazstvom pod vedením Filipa Rafanidesa, nás čakal v nedeľu nepríjemný súper. Zápasy proti Leviciam sú vždy vypäté a plné súbojov a emócii. Tentokrát ich v úvode stretnutia bolo veľké množstvo, pričom väčšia agresivita bola na strane súpera, vďaka čomu išiel hneď do vedenia. Aj keď sme cítili krivdu po inzultácii nášho Tužinského, kedy súper dostal nepochopiteľne len žltú kartu, neskladali sme zbrane a bojovali ďalej. Dôležité boli góly Kondera do polčasovej prestávky, ktoré nás upokojili. Až v druhom polčase začali hrať chalani presne to, čo som od nich očakával. Nehádať sa so súperom, nebojovať s nimi, ale poraziť ich futsalom. Navyše nám pomohlo aj pár prestriedaní, keď práve víťazný gól strelil čerstvý Marko. Na tento zásah, ako aj na štvrtý Peniakovi prihrával do prázdnej brány Čief, ktorému dnes nebolo súdené dať gól, ale v podstate aj tak rozhodol tento ťažký duel. V bráne nás od druhého inkasovaného gólu opäť podržal Kušnír a keď sa k tomu pridal výborný kolektívny výkon, zaslúžene sme sa prepracovali na tretie miesto tabuľky, ktoré ešte nemusí byť našim maximom pri súčasnej dobrej forme chalanov."