MIBA Banská Bystrica

Oficiálna stránka futsalového klubu MIBA Banská Bystrica
MIBA Banská Bystrica
www.mibabanskabystrica.sk

Pinerola 1994 FUTSAL Academy BA

2. kolo, Pi 17.9.2021 20:00

MIBA Banská Bystrica4
Pinerola 1994 FUTSAL A..4

MIBA Banská Bystrica

1. kolo, Pi 10.9.2021 20:00

Podpor Pohyb Košice5
MIBA Banská Bystrica5

MIBA Banská Bystrica

16. kolo, So 18.1.2020 18:00

ŠK Makroteam Žilina2
MIBA Banská Bystrica8

MIBA Banská Bystrica

15. kolo, So 11.1.2020 19:30

MŠK Žilina futsal3
MIBA Banská Bystrica1

MIBA Banská Bystrica

12. kolo, Pi 20.12.2019 20:00

MŠK Mayerson Nové Zámk..1
MIBA Banská Bystrica6

Futsal Team Levice

14. kolo, Ut 17.12.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica4
Futsal Team Levice 3

Mimel Lučenec

11. kolo, Pi 13.12.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica2
Mimel Lučenec4

MIBA Banská Bystrica

10. kolo, So 7.12.2019 18:00

ŠK Makroteam Žilina3
MIBA Banská Bystrica6

TNF Prievidza

9. kolo, Pi 22.11.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica8
TNF Prievidza0

MIBA Banská Bystrica

8. kolo, So 16.11.2019 20:00

MŠK Žilina futsal4
MIBA Banská Bystrica2

MIBA Banská Bystrica

3. kolo, Pi 01.10 20:00

ŠK Makroteam Žilina
MIBA Banská Bystrica

MIBA Banská Bystrica

4. kolo, Pi 08.10 20:00

4FSC FTVŠ Prírodovedec..
MIBA Banská Bystrica

Futsal Team Levice

5. kolo, Pi 15.10 20:00

MIBA Banská Bystrica
Futsal Team Levice

MIBA Banská Bystrica

6. kolo, Pi 22.10 20:00

Mimel Lučenec
MIBA Banská Bystrica

MŠK Mayerson Nové Zámky

7. kolo, Pi 29.10 20:00

MIBA Banská Bystrica
MŠK Mayerson Nové Zámk..

MIBA Banská Bystrica

8. kolo, Pi 05.11 20:00

TNF Prievidza
MIBA Banská Bystrica

Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11 20:00

MIBA Banská Bystrica
Futsal Team Komárno

Podpor Pohyb Košice

10. kolo, Pi 19.11 20:00

MIBA Banská Bystrica
Podpor Pohyb Košice

MIBA Banská Bystrica

11. kolo, Pi 26.11 20:00

Pinerola 1994 FUTSAL A..
MIBA Banská Bystrica

ŠK Makroteam Žilina

12. kolo, Pi 03.12 20:00

MIBA Banská Bystrica
ŠK Makroteam Žilina

Šesťbodový úlovok nás vyniesol na tretie miesto

Šesťbodový úlovok nás vyniesol na tretie miesto

Tretí turnaj v priebehu troch víkendov sme tentokrát usporiadali my v športovej hale v Badíne. Na domácej palubovke sme končne mali k dispozícií skoro všetkých hráčov. Cieľom bolo získať dve víťazstvá a poskočiť na medailové priečky, čo sa nám nakoniec aj podarilo.

Ridop MIBA Banská Bystrica - ŠK Makroteam Žilina 7:3 (3:2)
Góly Ridop MIBA: Konder 2, Čief, Bačo, Vajda, Peniak, Kušnír

Zostava Ridop MIBA: Kušnír (Šimo) - Čief, Konder, Bačo, Vajda, Peniak, Šlehofer, Král, Marko, Tužinský, Prokaj, Ondrejka

V prvom zápase proti mladým chalanom z Makroteamu Žilina nastúpili naši hráči bez trénera Majlinga, ktorý absentoval kvôli zdravotným problémom. Na lavičke ho dočasne nahradil nehrajúci ostrostelec Rafanides, ktorý od prestupu do Poľske Bochnie nemôže hrať do konca sezóny. Od začiatku zápasu sa odohrával očakávaný scenár. Mladí, ale ešte neskúsený, súper bol behavejší pohyblivejší, pričom hrozil najmä z brejkov, štandardných situácií a hre s brankárom na našej polovici. Dianie na ihrisku však kontrolovali naši chalani a po góloch Čiefa, Bača a Kondera sme po prvom polčase viedli 3:2. Po prestávke pridal dôležitý štvrtý gól po peknej individuálnej akcii Konder. Súper síce ešte znížil z power-play v polovici druhého dejstva na rozdiel jedného gólu, no tri minúty nám Peniak prinavrátil dvojgólové vedenie po peknej akcii Bača s Čiefom. V závere stretnutia sme ešte pridali dva góly. Najprv skóroval Vajda pri našej hre s Kušnírom na polovici súpera, ktorý ho krásne našiel na zadnej žrdi. Následne ešte Kušnír pri súperovej power-play pridal gól cez celé ihrisko a víťazstvom 7:3 sme si urobili dobrú náladu pred nedeľným zápasom proti Leviciam.

Vyjadrenie zástupcu trénera - Filipa Rafanidesa: "Od začiatku zápasu sme vedeli proti akému mužstvu nastupujeme, že to sú mladučkí chlapci, čo vedia hrať futsal, budú lietať po ihrisku, ale vedeli sme, že kvalita a skúsenosti sú na našej strane. Obraz hry bol presne taký, ako sme predpokladali. Makroteam sa snažil vždy keď sa dalo do powerplay o ktorej sme vedeli a pripravovali sme sa na ňu. Celý zápas sme však dominovali a mali ho vo svojich rukách. Pri absencii trénera Majlinga ma poveril, aby som to prevzal na jeden zápas za neho, keďže nemôžem nastupovať ako hráč. Musím povedať, že som cítil zo začiatku zápasu zodpovednosť za výsledok, ale musím poďakovať chalanom, že ma rešpektovali a aj moje rozhodnutia, ktoré som v zápase urobil. Podali sme zodpovedný výkon a pristúpili sme k tomu profesionálne. Na druhej strane chcem pochváliť aj súpera za bojovný výkon a chuť hrať futsal a myslím si, že keď bude toto družstvo hrať spolu aj v ďalších sezónach, bude z nich veľmi nepríjemný súper."

 

Ridop MIBA Banská Bystrica - Futsal Team Levice 4:2 (2:2)
Góly Ridop MIBA: Konder 2, Marko, Peniak

Zostava Ridop MIBA: Kušnír (od 38.minúty Šimo) - Čief, Konder, Bačo, Vajda, Peniak, Šlehofer, Král, Marko, Tužinský, Prokaj, Ondrejka

Na zápas proti dlhoročnému rivalovi sme nastupovali v identickej zostave ako v sobotu proti Makroteamu, ale na striedačke už aj s trénerom Majlingom. V tomto zápase sa očakával tvrdý boj o tretie priečku tabuľky. V úvode stretnutia pôsobili Levičania sebavedomejším dojmom, keď hneď v prvej minúte skórovali po rýchlej akcii od ich bránky. Náš taktický variant s hrou Kušníra na súperovej polovici tentokrát nevyšiel a v šiestej minúte sme opäť inkasovali gólom hosťujúceho brankára Pecha cez celé ihrisko. Od tohto momentu však Kušnír zatiahol roletu a až do konca zápasu neinkasoval a predviedol niekoľko perfektných zákrokov. Do zápasu a hernej pohody nás vrátil až Konder, keď po peknej akcii s Vajdom skóroval. V závere polčasu sa nášmu kapitánovi podarilo vyrovnať, keď mu loptu tentokrát pekne naservíroval Bačo. Do druhého polčasu sme vstúpili s veľkou chuťou, no naše vyložené šance zostávali dlho nevyužité. Nakoniec sa to podarilo Markovi, ktorý po krásnej kombinácií Peniaka s Čiefom poslal náš tím do vedenia. Poistku v podobe štvrtého gólu sme pridali po dlhej prihrávke Kušníra na Čiefa, ktorý si krásne loptu spracoval v ťažkej pozícií a ponúkol gól Peniakovi do prázdnej brány. Od tohto momentu hral súper v posledných piatich minútach zápasu powerplay, no naše vedenie sme bez problémov ustrážili. Po dôležitom víťazstve sa nám tak podarilo dostať na tretie miesto, ktoré je priebežným vyrovaním historického maxima z minuloročnej nedohranej sezóny.

Vyjadrenie trénera Majlinga: "Po mojej sobotnej absencii v majstrovskom zápase po štyroch rokoch, kedy mi chalani urobili radosť víťazstvom pod vedením Filipa Rafanidesa, nás čakal v nedeľu nepríjemný súper. Zápasy proti Leviciam sú vždy vypäté a plné súbojov a emócii. Tentokrát ich v úvode stretnutia bolo veľké množstvo, pričom väčšia agresivita bola na strane súpera, vďaka čomu išiel hneď do vedenia. Aj keď sme cítili krivdu po inzultácii nášho Tužinského, kedy súper dostal nepochopiteľne len žltú kartu, neskladali sme zbrane a bojovali ďalej. Dôležité boli góly Kondera do polčasovej prestávky, ktoré nás upokojili. Až v druhom polčase začali hrať chalani presne to, čo som od nich očakával. Nehádať sa so súperom, nebojovať s nimi, ale poraziť ich futsalom. Navyše nám pomohlo aj pár prestriedaní, keď práve víťazný gól strelil čerstvý Marko. Na tento zásah, ako aj na štvrtý Peniakovi prihrával do prázdnej brány Čief, ktorému dnes nebolo súdené dať gól, ale v podstate aj tak rozhodol tento ťažký duel. V bráne nás od druhého inkasovaného gólu opäť podržal Kušnír a keď sa k tomu pridal výborný kolektívny výkon, zaslúžene sme sa prepracovali na tretie miesto tabuľky, ktoré ešte nemusí byť našim maximom pri súčasnej dobrej forme chalanov."

Diskusia

Tabuľka

1. Mimel Lučenec 2 22:2 6
2. Podpor Pohyb Košice 2 10:7 4
3. 4FSC FTVŠ.. 2 7:4 4
4. Pinerola 1994 FUTSAL.. 2 7:6 4
5. MŠK Mayerson Nové Zámky 2 7:7 3
6. MIBA Banská Bystrica 2 9:9 2
7. ŠK Makroteam Žilina 2 3:4 1
8. Futsal Team Levice 2 4:7 1
9. Futsal Team Komárno 2 3:12 1
10. TNF Prievidza 2 2:16 0

Kompletná tabuľka

Strelci tímu

3 góly

Filip Rafanides

2 góly

Matúš Kyjovský

1 gól

Michal Konder

1 gól

Michal Čief

1 gól

Marek Belaník

Najbližšie narodeniny

23.09.2021 Ondrej Výboh (63)
06.10.2021 Patrik Tužinský (29)
20.10.2021 Ing. Martin Majling (35)
03.11.2021 Samuel Prokaj (22)
22.11.2021 Ján Král (21)
MIBA Tieniaca technika Lion car Mibacafe Pizza & Restaurant BCF
Stefe
Urpiner Zaares Bison Sportwear Europa shopping center Marek Odaloš Photography Mesto Banská Bystrica Banskobystrický samosprávny kraj TV ESO
Banská Bystrica - Európske mesto športu 2017
BBonline Priekopník MYnoviny

Počet návštev: 3026
Posledných 30 dní: 0 | Posledných 7 dní: 0 | Posledný deň: 0

© 2021 MIBA Banská Bystrica | Všetky práva vyhradené | futsalmiba@gmail.com
Vytvorené službou Sklub.cz

Chcete zobraziť mobilnú verziu?

Áno Nie