MIBA Banská Bystrica

Oficiálna stránka futsalového klubu MIBA Banská Bystrica
MIBA Banská Bystrica
www.mibabanskabystrica.sk

MIBA Banská Bystrica

16. kolo, So 18.1.2020 18:00

ŠK Makroteam Žilina2
MIBA Banská Bystrica8

MIBA Banská Bystrica

15. kolo, So 11.1.2020 19:30

MŠK Žilina futsal3
MIBA Banská Bystrica1

MIBA Banská Bystrica

12. kolo, Pi 20.12.2019 20:00

MFK Nové Zámky futsal..1
MIBA Banská Bystrica6

Futsal Team Levice

14. kolo, Ut 17.12.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica4
Futsal Team Levice 3

Mimel Lučenec

11. kolo, Pi 13.12.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica2
Mimel Lučenec4

MIBA Banská Bystrica

10. kolo, So 7.12.2019 18:00

ŠK Makroteam Žilina3
MIBA Banská Bystrica6

TNF Prievidza

9. kolo, Pi 22.11.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica8
TNF Prievidza0

MIBA Banská Bystrica

8. kolo, So 16.11.2019 20:00

MŠK Žilina futsal4
MIBA Banská Bystrica2

MIBA Banská Bystrica

7. kolo, St 6.11.2019 19:30

Futsal Team Levice 5
MIBA Banská Bystrica2

MFK Nové Zámky futsal

5. kolo, Pi 11.10.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica8
MFK Nové Zámky futsal..2

FUTSAL CUP 2021: Jedna výhra a jedna prehra

FUTSAL CUP 2021: Jedna výhra a jedna prehra

Po piatich mesiacoch futsalovej prestávky vynútenou pandémiou, sme sa predstavili na podujatí Futsal Cup 2021 - marec, kde sme sa stretli s dvoma súpermi z našej ligy, s ktorými sme túto sezónu ešte nehrali. Na dvojzápas sme pricestovali prakticky bez tréningu, keďže ich máme bohužiaľ zakázané. Zloženie nášho tímu sa tiež rodilo ťažšie, keďže sme nemali k dispozícii ostrostrelca Rafanidesa, ktorý do konca sezóny prestúpil do poľskej Bochnie. Taktiež nám z rôznych dôvodov chýbali Tužinský, Mikulišin, či ostatní hráči. Napriek tomu jadro našej zostavy tvorili výborný brankár Kušnír s mladým Šimom, skúsení hráči Čief, Konder a Vajda, bývalí juniori Bačo, Marko, Kráľ a Telúch, doplnení Peniakom a Vitekom, ktorých sme na poslednú chvíľu povolali z Bratislavy.


MŠK MAYERSON Nové Zámky - Ridop MIBA Banská Bystrica 4:2 (1:1)
Góly (asistencie): Vajda (Kráľ), Peniak (Marko)

Zostava Banská Bystrica: Kušnír - Šimo, Čief, Konder, Vajda, Bačo, Marko, Král, Telúch, Peniak, Vitek

Na úvodné stretnutie sme proti domácim nastúpili s vedomím, že nás na druhý deň čaká ďalší zápas s Levicami a tiež sme nevedeli odhadnúť naše fyzické sily po dlhej súťažnej odmlke. Zvolili sme preto viac defenzívnu taktiku a čakali sme na svoje príležitosti. Jedna taká prišla už v 4. minúte, keď po peknej akcii Kráľa otvoril skóre Vajda. Od tohto momentu sa nám darilo zodpovednou defenzívou eliminovať súpera až do záveru prvého polčasu, kedy súper vyrovnal na 1:1. V druhom polčase sme poľavili v aktivite a dali domácim viac priestoru, čo Novozámčania využili a išli do vedenia po brejkovej situácii. Následne nás vo viacerých situáciách podržal výborný Kušnír. Náš brankár stál aj na začiatku akcie, z ktorej sme vyrovnali, keď vyviedol loptu a po strele Marka skóroval navrátilec Peniak po hlavičkovom súboji s domácim brankárom. Bohužiaľ rýchlo po vyrovnaní sme opäť inkasovali a to hneď dvakrát. Napriek našej snahe v power-play, sa nám už nepodarilo vyrovnať. Počas celého zápasu boli podstatné aj momenty, kedy sme si nevedeli zvyknúť na povrch gumenej podlahy v Nových Zámkoch, čo výrazne limitovalo náš výkon a podpísalo sa to výrazne aj pri treťom góle v našej sieti.

Link na zostrih zo zápasu s Novými Zámkami: https://sport.video/futsalslovakia/varta-futsal-liga-msk-mayerson-nove-zamky/ridop-miba-banska-bystrica-vs-msk-mayerson-nove-zamky-904045054


Futsal Team Levice - Ridop MIBA Banská Bystrica 1:7 (1:4)
Góly (asistencie): Konder, Marko (Konder), Vajda (Konder), Konder z 10m, Bačo (Král), Telúch (Bačo), Telúch

Zostava Banská Bystrica: Kušnír - Šimo, Čief, Konder, Vajda, Bačo, Marko, Král, Telúch, Peniak, Vitek

Od úvodu druhého zápasu sme chceli hrať aktívnejšie a tlačiť viac na súpera ako deň predtým proti Novým Zámkom. Naša aktivita sa nám vyplatila, keď kapitán Konder najprv svojou agresivitou získal loptu a po peknej individuálnej akcii otvoril skóre a o minútu opäť vybojoval loptu a pripravil gól Markovi. Naša agresívna hra si  vyžiadala daň v podobe šiestich faulov už v deviatej minúte zápasu, našťastie jedinú desinu Levičania nepremenili. Naopak, na druhej strane sme skórovali opäť my, keď po zákroku Kušnír posunul loptu Konderovi s Vajdom a druhý menovaný rutinérsky prekonal brankára Bielika. Vzápätí však súper znížil po rohovom kope a tečovanej strele, ktorá zapadla za Kušníra. Do polčasu sa ešte aj nám naskytla možnosť kopať 10 metrový kop, ktorý s prehľadom premenil Konder. Druhý polčas sme nepolavili z agresivity, ale aj súper pridal na dôraze a šance sa rodili striedavo na obidvoch stranách. Našťastie sa podarilo skórovať Bačovi, ktorý zužitkoval prihrávku Krála a z nájazdu nedal šancu Pechovi. Od tohto momentu začali hrať Levice power-play, pri ktorej zneškodnil všetky ich príležitosti výborný Kušnír. Na druhej strane po nádhernej akcii Bača s Telúchom, skóroval druhý menovaný. Telúch nakoniec pridal aj svoj druhý gól, keď prečítal kombináciu Levíc pri ich hre bez brankára a do prázdnej brány zavŕšil vynikajúci výkon nášho tímu v tomto stretnutí.

Link na zostrih zo zápasu s Levicami: https://sport.video/futsalslovakia/varta-futsal-liga-msk-mayerson-nove-zamky/ridop-miba-banska-bystrica-vs-futsal-team-levice-904045059


Zhodnotenie dvojzápasu, tréner Martin Majling:
"Naše dva zápasy po dlhom výpadku hodnotím pozitívne. V troch zo štyroch polčasov sme hrali zodpovedne, koncentrovane a agresívne. Mrzí ma druhý polčas s Novými Zámkami, v ktorom sa vytratilo naše nasadenie, čo rozhodlo o výsledku stretnutia. Všetkých chalanov musím pochváliť za prístup v obidvoch zápasoch. Veľmi nám pomohol aj taktický zámer s hrou brankára Kušníra aj na polovici súpera v oboch zápasoch, čím sme často držali loptu, šetrili sily, narúšali hru súpera a eliminiovali jeho prípadný rozvíjajúci sa tlak. Verím, že bude zorganizovaný Futsal cup aj v apríli, aby sme odohrali zápasy ešte proti Prievidzi a Komárnu, kde si veríme na šesť bodov."

 

Diskusia

Tabuľka

1. Mimel Lučenec 14 125:40 42
2. MŠK Žilina futsal 14 93:39 31
3. MIBA Banská Bystrica 14 67:48 25
4. ŠK Makroteam Žilina 14 80:80 18
5. Futsal Team Levice 13 51:70 15
6. MFK Nové Zámky futsal 14 41:108 6
7. TNF Prievidza 13 55:127 6

Kompletná tabuľka

Strelci tímu

20 gólov

Filip Rafanides

19 gólov

Matúš Kyjovský

5 gólov

Marek Mikulišin

4 góly

Jakub Kofčák

4 góly

Sebastián Bačo

3 góly

Peter Vajda

Najbližšie narodeniny

05.07.2021 Jakub Kofčák (22)
11.07.2021 Mário Ohajda (20)
24.07.2021 Adrián Šimo (17)
29.07.2021 Sebastián Bačo (20)
03.08.2021 Richard Koncz (21)
MIBA Tieniaca technika Lion car Mibacafe Pizza & Restaurant BCF
Stefe
Urpiner Zaares Bison Sportwear Europa shopping center Marek Odaloš Photography Mesto Banská Bystrica Banskobystrický samosprávny kraj TV ESO
Banská Bystrica - Európske mesto športu 2017
BBonline Priekopník MYnoviny

Počet návštev: 3026
Posledných 30 dní: 0 | Posledných 7 dní: 0 | Posledný deň: 0

© 2021 MIBA Banská Bystrica | Všetky práva vyhradené | futsalmiba@gmail.com
Vytvorené službou Sklub.cz

Chcete zobraziť mobilnú verziu?

Áno Nie