MIBA Banská Bystrica

Oficiálna stránka futsalového klubu MIBA Banská Bystrica
MIBA Banská Bystrica
www.mibabanskabystrica.sk

MIBA Banská Bystrica

16. kolo, So 18.1.2020 18:00

ŠK Makroteam Žilina2
MIBA Banská Bystrica8

MIBA Banská Bystrica

15. kolo, So 11.1.2020 19:30

MŠK Žilina futsal3
MIBA Banská Bystrica1

MIBA Banská Bystrica

12. kolo, Pi 20.12.2019 20:00

MFK Nové Zámky futsal..1
MIBA Banská Bystrica6

Futsal Team Levice

14. kolo, Ut 17.12.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica4
Futsal Team Levice 3

Mimel Lučenec

11. kolo, Pi 13.12.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica2
Mimel Lučenec4

MIBA Banská Bystrica

10. kolo, So 7.12.2019 18:00

ŠK Makroteam Žilina3
MIBA Banská Bystrica6

TNF Prievidza

9. kolo, Pi 22.11.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica8
TNF Prievidza0

MIBA Banská Bystrica

8. kolo, So 16.11.2019 20:00

MŠK Žilina futsal4
MIBA Banská Bystrica2

MIBA Banská Bystrica

7. kolo, St 6.11.2019 19:30

Futsal Team Levice 5
MIBA Banská Bystrica2

MFK Nové Zámky futsal

5. kolo, Pi 11.10.2019 20:00

MIBA Banská Bystrica8
MFK Nové Zámky futsal..2

Náš klub má nového športového riaditeľa

Náš klub má nového športového riaditeľa

Futsalový klub MIBA Banská Bystrica sa rozhodol angažovať do klubu posilu, nového športového riaditeľa Ivana Šimka, ktorý ma pomôcť klubu pri dosiahnutí vytýčených cieľov. Momentálne družstvo mužov je na historicky najlepšom treťom mieste v najvyššej súťaži a obidve juniorské mužstvá (U20 a U17) sú zhodne na štvrtom mieste vo svojich súťažiach.  

 

Prezident klubu Milan Babjak objasnil príchod Ivana Šimka: „Z dôvodu ešte lepšej organizácie v klube a čo najlepšieho umiestnenia klubu v prebiehajúcej VARTA extralige sme začali uvažovať na posilnení realizačného tímu. Z viacerých možností sme sa rozhodli nadviazať spoluprácu s Ivanom Šimkom na základe jeho výsledkov a jeho vízie, ktorú mi prezentoval pri osobnom stretnutí. Verím, že to bol dobrý ťah, a že Ivan nám pomôže splniť náš cieľ postúpiť s mužstvom do finále Varta futsal ligy. Tiež chceme dosiahnuť historické umiestnenia oboch juniorských mužstiev U17 a U20. Želám Ivanovi nech sa mu v našom klube darí.“

 

Nová posila realizačného tímu Ivan Šimko pôsobí od malička pri futbale, či ako hráč, neskôr ako rozhodca a momentálne aj ako funkcionár v MFK Dukla Banská Bystrica.

 

Skús sa nám v krátkosti predstaviť.

"Volám sa Ivan Šimko, mám 29 rokov. Ako futbalista som pôsobil len v mládežníckych tímoch, futbalu som sa neskôr viac venoval ako rozhodca a funkcionár. Rozhodcu vo futbale robím už trinástu sezónu, momentálne pôsobím v 3. lige ako asistent rozhodcu. Ako futbalový funkcionár som bol dlhé roky súčasťou ŠK Kremnička, jednu sezónu som si odkrútil v druholigovom Zvolene, no najviac skúseností som nadobudol a najviac práce som odviedol v Dukle Banská Bystrica, v ktorej pôsobím už presne 5 rokov."

 

Ako poznáš fungovanie futsalového klubu MIBA Banská Bystrica?

„Futsalovú MIBU Banská Bystrica samozrejme poznám od jej vzniku a rovnako tak aj jej hráčov, respektíve funkcionárov. Sledoval som, ako sa klub postupne mobilizuje, buduje a napreduje za svojimi cieľmi. Od klubu, ktorý v nedávnej minulosti bojoval o postup medzi elitu sa časom stalo mužstvo najvyššej súťaže, spočiatku tvrdo pracujúce na záchrane v extralige, no dnes je kolektív okolo prezidenta Milana Babjaka a trénerov Richarda Bača a Martina Majlinga natoľko vyzretý, že ciele sú už podstatne odvážnejšie a hlavne vyššie."

 

Ako sa zrodila spolupráca medzi Ivanom Šimkom a MIBOU Banská Bystrica?

„Musím sa priznať, že už pred približne štyrmi rokmi som obdržal prvú ponuku na moje pôsobenie v MIBE, no z dôvodu pracovnej vyťaženosti vo vtedajšej FK Dukla Banská Bystrica, ktorá v tom čase pomaly zostupovala z prvej až do 3.ligy, to nebolo možné prijať. Stále som však bol na domácich zápasoch a v súčasnej sezóne som klubu vypomáhal aj pri organizovaní domácich zápasov. V úvode kalendárneho roka 2020 ma prezident Milan Babjak oslovil s ponukou pôsobiť v MIBE vo funkcii športového riaditeľa. Môj zamestnávateľ MFK Dukla mi po určitých jednaniach dal zelenú a tak som ponuku od pána Babjaka prijal."

 

Čo očakávaš od pôsobenia v klube?

„V MIBE budem robiť všetko pre to aby sme v súčasnej sezóne dosiahli historicky najvyššie miesto v extralige.  To je aj jedna z vecí, pre ktoré som v MIBE, pretože ja mám rád výzvy a MIBA určite výzvou je."

 

Čo bude tvojou úlohou v klube?

„Mojou úlohou je zabezpečiť celkový chod klubu a teda to aby nikto či už spomedzi hráčov alebo trénerov nepociťoval nedostatok niečoho, aby sa tu každý cítil dobre, no zároveň aby zo seba odovzdal všetko, čo vie. A naši hráči toho vedia veľa, o tom som presvedčený. Mužstvá pracujú veľmi dobre, všetky naše kategórie sú v horných častiach tabuľky, no hlavne v mládeži ja osobne pociťujem mierny nedostatok hráčov, z čoho vyplýva nižšia konkurencia v tíme a v konečnom dôsledku by to mohlo mať zlý vplyv na výkony a vývoj hráčov. Určite sa budem snažiť zapracovať aj na doplnení mládežníckych tímov, no väčšinový výdaj energie ide pochopiteľne na našu výkladnú skriňu – naše „áčko“. Tam si chceme vybojovať účasť vo finále a nemôžme to nechať len tak na náhodu, okolo mužstva nás čaká veľa práce. Musíme sa však aj viac priblížiť fanúšikom, pritiahnuť ich na tribúnu, pretože bez podpory z hľadiska to ide ťažko. My to vieme, no možno málo fanúšikov si uvedomuje, že aj oni sa podieľajú na úspechoch klubu, po ktorých tak všetci bažíme."

 

 

Galéria k aktualite

Diskusia

Tabuľka

1. Mimel Lučenec 14 125:40 42
2. MŠK Žilina futsal 14 93:39 31
3. MIBA Banská Bystrica 14 67:48 25
4. ŠK Makroteam Žilina 14 80:80 18
5. Futsal Team Levice 13 51:70 15
6. MFK Nové Zámky futsal 14 41:108 6
7. TNF Prievidza 13 55:127 6

Kompletná tabuľka

Strelci tímu

20 gólov

Filip Rafanides

19 gólov

Matúš Kyjovský

5 gólov

Marek Mikulišin

4 góly

Jakub Kofčák

4 góly

Sebastián Bačo

3 góly

Peter Vajda

Najbližšie narodeniny

15.04.2021 Matúš Šlehofer (21)
25.04.2021 Alex Adamov (17)
30.04.2021 Patrik Maliňák (28)
05.05.2021 Marek Mikulišin (28)
15.05.2021 Lukáš Nemec (18)
MIBA Tieniaca technika Lion car Mibacafe Pizza & Restaurant BCF
Stefe
Urpiner Zaares Bison Sportwear Europa shopping center Marek Odaloš Photography Mesto Banská Bystrica Banskobystrický samosprávny kraj TV ESO
Banská Bystrica - Európske mesto športu 2017
BBonline Priekopník MYnoviny

Počet návštev: 3026
Posledných 30 dní: 0 | Posledných 7 dní: 0 | Posledný deň: 0

© 2021 MIBA Banská Bystrica | Všetky práva vyhradené | futsalmiba@gmail.com
Vytvorené službou Sklub.cz

Chcete zobraziť mobilnú verziu?

Áno Nie