Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

V súboji s Nitrou sme si body rozdelili po remíze 1:1

V stredu sa v predohrávke 9. kola najvyššej súťaže vo futsale hral dôležitý zápas medzi MIBOU Banská Bystrica a MFsK Nitra. Obidve družstvá potrebovali získať body, aby sa priblížili svojim konkurentom v boji o miestenky do play-off.

MIBA Banská Bystrica – MFsK Nitra 1:1 (0:0)

Góly: P. Peniak – A. Bratský
ŽK: M. Tomiš, R. Kluka (obidvaja Nitra)
200 divákov
Rozhodovali: Wojčík, Behančín

Zostava MIBA: A. Krejši (P. Butáš) – F. Rafanides, M. Konder „K“, P. Peniak, P. Tužinský, L. Ríša, R. Greško, I. Marko, P. Vajda, M. Považanec, P. Širka

Úvodné minúty boli aktívnejší domáci, keď si vypracovali príležitosti na strelenie gólu, ale proti bol hosťujúci brankár Hanakovič, ktorý zlikvidoval šance domácich. V 8. minúte sa dostal do vyloženej pozície domáci Vajda, prekonal Hanakoviča, ale nastrelil iba hornú konštrukciu brány. Hosti v prvom polčase hrozili sporadicky, väčšinou po rýchlych brejkových situáciách, ale ich šance vychytal domáci brankár Krejči. V prvom polčase sa ani jednému z družštiev nepodarilo skórovať a tak sa išlo do kabín za stavu 0:0.
Do druhého polčasu lepšie začali hostia, keď hneď v 21. minúte mali možnosť z priameho kopu, ale Tomiš nastrelil iba domáceho hráča. V ďalších minútach si vypracovali šance najmä hostia, ale v tomto zápase boli oporami obidvaja brankári a Krejči si s ich šancami poradil. V 26. minúte sa dostal do sľubnej šance domáci hráč Greško, ale už po niekoľkí krát v mikrosúboji s brankárom Hanakovičom neuspel. V 28. minúte sa dostali do brejkovej situácie hostia, najprv zoči voči brankárovi Krejčimu neuspel Kováčik, ale dostal sa k odrazenej lopte, prihral Bratskému a ten pomedzi nohy domáceho hráča otvoril gólový účet zápasu, 0:1. O minútu neskôr mohli hostia ešte zvýšiť svoje vedenie, Kováčik však nastrelil iba konštrukciu brány. V 33. minúte po kombinácii Marka s Peniakom, druhý menovaný vyrovnal na 1:1. Od tohto momentu si vypracovali obidve mužstvá šance, ale nepremenili ich. V 38. minúte fauloval v pokutovom území hosťujúci hráč Bratský domáceho Rafanidesa a MIBA mala šancu na zvrat v zápase. Exekútorom penalty bol strelec prvého gólu MIBY Peniak, ale penaltu kopol zle a tak nevyužil veľkú šancu. V závere mali domáci ďalšiu šancu na zvrat zápasu, ale strelu kapitána Kondera vyrazil Hanakovič a lopta skončila na pravej tyčke. V poslednej minúte sa mohli domáci aj hostia streliť víťazný gól, ale ani jedno družstvo nevyužilo svoje šance a zápas skončil remízou 1:1.

Rastislav Kollár (MIBA Banská Bystrica): "V prvom polčase sme pôsobili miestami ospalo. Cirkulácia lopty bola nedostatočná a nedokázali sme využívať nekompaktnosť obranného bloku súpera. Množstvo prihrávok bolo nepresných a vyber miesta v niektorých situáciách bol nepochopiteľný. V druhom polčase sme viditeľne chceli viac, ale veľa situácii sme riešili sebecky, individuálne. Hra sa miestami prelievala ako na hojdačke, čo bolo výsledkom bezhlavosti v útočnej fáze. S jedným gólom sa vyhráva ťažko, aj keď tento raz by nám stačili aj dva."

Anton Suchan (MFsK Nitra): "Bol to veľmi pekný "futbalový" zápas, taký šťavnatý, so všetkým čo patrí k tomu. Mojimi očami je to ťažko hodnotiť, pretože my sme chceli dnes v Banskej Bystrici zvíťaziť napriek tomu, že máme stále problémy so zložením kádra. Myslím si, že remíza je spravodlivá. Súper zahodil penaltu, náš brankár vytiahol niekoľko famóznych zákrokov, má iba 17 rokov, ale je našou veľkou oporou, takže aj my sme mali šance a s bodom, ktorý sme získali sme spokojní, hoci veril som pred zápasom v trojbodový zisk."