Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

V prvom ligovom zápase sme remizovali

V úvodnom zápase sezóny 2018/2019 MIBA privítala nováčika súťaže Rehab Klinik Barabéri Bratislava. Doposiaľ sa stretli v dvoch zápasoch a to v baráži v sezóne 2016/2017, keď v obidvoch zápasoch Banskobystričania zvíťazili. Túto pozitívnu sériu chceli predĺžiť.

MIBA Banská Bystrica – Rehab Klinik Barabéri Bratislava 3:3 (1:0)

Góly: Rafanides, Konder, Oliveira - Török 2, Gajdošík

ŽK: Čief (Banská Bystrica)
100 divákov

Rozhodovali: Kopec, Botka

Zostava MIBA: Mráz (Bambušek) - Konder „K“, Rafanides, Čief, Vajda, Dobrota, Oliveira, Lemes, Tužinský, Telúch, Samson, Riša

Od úvodu zápasu sa snažili domáci presadiť cez hosťujúcu obranu, šance ktoré si vypracovali, zneškodnil brankár Maglen. V 4. minúte sa dostal do úniku Dobrota, ale jeho pokus Maglen reflexívne vyrazil na roh. O minútu neskôr po chybe domáceho hráča sa rútil sám na bránu Török, ale jeho veľkú šancu zlikvidoval domáci brankár Mráz a z následnej dorážky opečiatkoval Böhmer ľavú žrď.  V nasledujúcich minútach si domáci vypracovali niekoľko šancí, ale každá z nich stroskotala na pozornom Maglenovi. Počas celého prvého polčasu boli viac na lopte hráči MIBY a ich aktivita v 18. minúte bola korunovaná prvým gólom v zápase, keď po peknej strele Rafanides dostal svoj tím do vedenia. Do konca prvého polčasu sa už nič neudialo a tak MIBA išla do kabín s jednogólovým náskokom.

Do druhého polčasu vstúpili domáci s cieľom navýšiť vedenie. Prvá šanca MIBY v druhej časti zápasu prišla v 22. minúte, keď po spolupráci Kondera s Lemesom druhý menovaný minul Maglenovu bránu. V 24. minúte hostia zahrávali roh, keď sa dostal k lopte Török a prudkou strelou pod brvno nedal šancu Mrázovi, 1:1. V 26. minúte po prieniku Kondera sa dostal do šance Telúch, ale zoči voči Maglenovi neuspel. O dve minúty neskôr po brejkovej situácii zakončil Török a svojim druhým gólom v zápase dostal svoje mužstvo do vedenia. O malý moment neskôr mali dobré príležitosti domáci, ale najprv Dobrotovu strelu zblokoval hosťujúci hráč a následne  zakončenie Rafanidesa opäť Maglen vychytal. V 30. minúte sa dostal k lopte domáci kapitán Konder a po akcii s Oliveirom vyrovnal na 2:2. Ešte v tej istej minúte po faule Maglena na Telúcha nasledovala penalta, ktorú premenil Oliveira a tým si otvoril gólový účet v drese MIBY. V 33. minúte po zahranom aute a signály sa dostala lopta ku Gajdošíkov, ktorý vyrovnal na 3:3. V samotnom závere si obidve mužstvá vypracovali šance na skórovanie, ale proti boli konštrukcie obidvoch brán. V tomto stretnutí boli strelecky aktívnejší domáci, ale brankár Maglen podržal svoje mužstvo a hlavne vďaka nemu si Barabéri odniesli z Banskej Bystrici jeden bod.

MIBA sa o týždeň predstaví na palubovke Pineroly Bratislava, bude to nesmierne náročnýzápas, nakoľko Pinerola výrazne posilnila káder a je najväčším favoritom ligy na zisk titulu.

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): Na prvý zápas sezóny sme sa veľmi tešili a išli do zápasu s cieľom zvíťaziť. Bohužiaľ počas celého stretnutia bolo na nás badať, že nám absentovala dlhšia príprava celého tímu a niektorí chalani boli po polroku druhý alebo tretíkrát v hale, čo je veľmi málo. Napriek tomu sme súpera v prvom polčase predčili, ale nepresnosti v zakončení a tiež v rozohrávke dávali šance na dobrý výsledok aj hosťom. Naša prvopolčasová agresivita na začiatku druhého dejstva upadla a pohyb tiež nebol na takej úrovni, ako som si predstavoval, a tak polčasové jednogólové vedenie súper otočil. Potom chalani opäť pridali na dôraze, dostávali sme sa častejšie do zakončenia a po dvoch góloch sme zaslúženie opäť viedli. Nešťastný vyrovnávajúci gól nás však zabrzdil a hoci boli v závere ešte šance na obidvoch stranách, zápas sa skončil delbou bodov. Verím, že sa v nasledujúcich kolách chalani lepšie zohrajú s individuálne kvalitnými Brazílčanmi, potrénujeme niektoré zabudnúté veci a opäť si zvykneme na futsal, čím posunieme kvalitu našej hry na vyššiu úroveň.

Evandro Oliveira, hráč MIBA Banská Bystrica: „Bol to ťažký zápas, ktorý bol môj prvý a dúfam, že sa čo najskôr prispôsobím, aby spolu s mojimi spoluhráčmi mohli urobiť výbornú sezónu. Som šťastný, že som mohol pomôcť mužstvu asistenciou a gólom.“

Ostatné výsledky 1. kola:

Mimel Lučenec – Pinerola Futsal 1994 Bratislava 1:3 (1:2)

Wild Boys ´02 Bratislava – FC Bíli Andeli futsal 4:0 (2:0)

ŠK Makroteam Žilina – MŠK Žilina FUTSAL 4:4 (1:3)

Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia na domácej palubovke 28. septembra, keď privítajú ďalšieho nováčika súťaže MŠK Žilina futsal.