MIBA Banská Bystrica

Oficiálna stránka futsalového klubu MIBA Banská Bystrica
MIBA Banská Bystrica
www.mibabanskabystrica.sk

Wild Boys ´02 Bratislava U-20

Ut 20.11 13:30

MIBA Banská Bystrica U..1
Wild Boys ´02 Bratisla..2

Pinerola Futsal 1994 Bratislava U-20

Ut 20.11 11:15

MIBA Banská Bystrica U..1
Pinerola Futsal 1994 B..4

MIBA Banská Bystrica U-20

Ut 06.11 13:30

Futsal Team Levice U-2..4
MIBA Banská Bystrica U..1

Mimel Lučenec U-20

Ut 06.11 12:15

MIBA Banská Bystrica U..1
Mimel Lučenec U-206

Futsal Team Levice jun.

Po 21.11 09:00

MIBA Banská Bystrica U..3
Futsal Team Levice jun..2

FK Prešov jun.

Po 21.11 09:00

MIBA Banská Bystrica U..2
FK Prešov jun.3

MIBA Banská Bystrica U-20

St 09.11 22:00

Futsal Team Levice jun..6
MIBA Banská Bystrica U..6

MIBA Banská Bystrica U-20

So 25.06 17:15

Grizzly Košice jun.0
MIBA Banská Bystrica U..0PP

ŠK Makroteam Žilina jun.

So 25.06 13:00

MIBA Banská Bystrica U..5
ŠK Makroteam Žilina ju..2

Futsal Team Levice jun.

8. kolo, Št 10.03 10:00

MIBA Banská Bystrica U..3
Futsal Team Levice jun..3

Reprezentácia do 19 rokov proti Španielom aj s našimi tromi členmi klubu

Reprezentácia do 19 rokov proti Španielom aj s našimi tromi členmi klubu

(www.mybystrica.sme.sk) S trénerom Martinom Majlingom vycestovali počas uplynulého týždňa do Piešťan mladíci v kategórii U19 Pavol Telúch a Oto Malík. Členovia mestského futsalového klubu v kategórii juniori MIBA Banská Bystrica si v Piešťanoch vyskúšali zápas na vrcholovej úrovni proti mladým Španielom.
Slovenská reprezentácia sa proti nim postavila v dvojzápase, ktorý, žiaľ, lepší výsledok nepriniesol. Mladí futsalisti z Pyrenejského polostrova vyhrali obidve stretnutia o 6 gólov, najprv 8:2 a neskôr 7:1. Malík s Telúchom sa predstavili v obidvoch zápasoch a hoci ich mrzelo, že sa so spoluhráčmi trápili v efektivite a súper ich prakticky neustále školil, domov odchádzali s radosťou, že si vyskúšali svetovú úroveň juniorského futsalu.

„Dvojzápas proti Španielom som si ako hráč užil. Dúfam, že si v budúcnosti zahrám futsal na takej úrovni, ako nám to ukázal súper. Do môjho športového života sa zapísala ďalšia skúsenosť. Prajem každému hráčovi, aby takúto skúsenosť zažil. Hrať proti krajine, kde sa hráči narodia už s loptou, je neopísateľný pocit,“ povedal po návrate domov Pavol Telúch.

„Bola to obrovská motivácia pre každého hráča nastúpiť na palubovke proti tak kvalitnému súperovi akým boli Španieli. Všetkých nás dosť mrzelo, že tie zápasy dopadli tak, ako dopadli, a že sme nedokázali uhrať lepší výsledok. A samozrejme ďakujeme všetkých fanúšikov, ktorí nás prišli podporiť do Piešťan,“ doplnil jeho slová Oto Malík.

Pôsobenie svojich zverencov komentoval aj tréner Martin Majling. Podľa neho vynikol celý tím najmä v ofenzíve, zónová obrana domácich nefungovala. Naopak, Španieli ukázali veľkú školu futbalu a všetci sa mali čomu priučiť. „Naši dvaja chalani striedali svetlé momenty s tými horšími, ale opäť ukázali najmä ofenzívny potenciál. Verím, že ťažkých zápasov budú mať časom aj iní juniorskí reprezentanti z nášho klubu čo najviac, aby mohli aj ostatní ďalej napredovať vo futsalovom raste,“ poznamenal Majling.

Čítajte viac: https://mybystrica.sme.sk/c/20778441/miba-banska-bystrica-futsal-slovensko-spanielsko.html#ixzz59TBGdNms

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Trojica našich členov klubu bola opäť na reprezentačnej akcii, ešte v decembri absolvovali v Bratislave zraz a neskôr turnaj v Budapešti. Tentokrát zamierili do Piešťan, kde sa prvý deň, 6. marca pripravovali na náročného súpera zo Španielska. Na druhý a tretí deň (7. a 8. marca) odohrali dva prípravné dueli s vyspelým futsalovým tímom reprezentácie Španielska do 19 rokov. 

7. marec Piešťany:

Slovensko U-19 – Španielsko U-19 2:8 (0:5)
góly: Koricina (32. a 37.) - Ceróh (1. a 3.), Plama (19. a 40.), Ignacio Lopez (14.), Cebriam (14.), Valle (30.), Miraj (31.)
Slovensko U-19: Kušnír "K", Hanakovič – Moravec, Koricina, Šlehofer, Ševčík – Kulich, Telúch, Lorinczi, Málik – Marton, Pisko, Fedor, Babják

8. marec Piešťany:

Slovensko U-19 – Španielsko U-19 1:7

Slovensko U-19: Hanakovič K", Kušnír – Moravec, Koricina, Šlehofer, Ševčík – Kulich, Telúch, Lorinczi, Málik – Marton, Pisko, Fedor, Babják

Zhodnotili sústredenia a dvojzápas so Španielskom:

Marttin Majling, asistent trénera reprezentácie do 19 rokov: "Dvojzápas proti juniorom z futsalovej svetovej špičky bol pre celý náš tím vrátane našich dvoch hráčov veľkou školou futsalu. V obidvoch zápasoch mali Španieli navrch a hlavne ich ofenzíva bola veľmi ťažko brániteľná. Súper nám dokonale ukázal, ako sa hrá moderný futsal - v pohybe, nasadení, variácií hry a zautomatizovaní herných činností a kombinácií. Všetky tieto atribúty nám robili veľké problémy v defenzíve, zvlášť keď nám nefungovala zónová obrana, ktorá je jedinou možnosťou ako sa dá takto vyspelý súper ubrániť. Potenciál sme ukázali skôr v ofenzívnej činnosti až po zakončenie, kde sme opäť zlyhávali. Pri trošku vyššej efektivite premieňania šancí mohli byť výsledky z nášho pohľadu oveľa priaznivejšie. Naši dvaja chalani striedali svetlé momenty s tými horšími, ale opäť ukázali najmä ofenzívny potenciál. Verím, že ťažkých zápasov budú mať časom aj iní juniorskí reprezentanti z nášho klubu čo najviac, aby mohli aj ostatní ďalej napredovať vo futsalovom raste."

Pavol Telúch, hráč reprezentácie do 19 rokov: "Vedel som, že to budú dva veľmi náročné zápasy, kedže Španieli boli favoriti. Od začiatku zrazu som sa snažil prekonať strach zo zápasu. Každému sa nenaskytne príležitosť si zahrať proti takému súperovi a vedel som, že zápasy budú dosť náročné či už po fyzickej a psychickej stránke. Pred zápasom sa nervozita prejavovala v každom z nás. Akonáhle som nastúpil, všetko to zo mňa opadlo a vedel som, že musím hrať na 120%. Španieli boli mimoriadne zohratí, čo sa prejavilo aj na výsledku. Zápasy nám ukázali rozdiel medzi nami. Hráči nevynikali individuálne, ale vynikal ich systém, signály a veci ktoré mali do bodky naučené. Bola škoda, že sme nevyužívali naše gólové situácie, ktoré sme si vypracovali. Efektívnosť na našej strane bola slabá oproti súperovi. Zatiaľ čo sme sa mi gólovo trápili, súper to využíval a dával gól skoro zo všetkého. Musíme sa poučiť z vlastných chýb a ísť ďalej. Dvojzápas proti Španielom som si ako hráč užil. Dúfam, že si v budúcnosti zahrám futsal na takej úrovni, ako nám to ukázal súper. Do môjho športového života sa zapísala ďalšia skúsenosť. Prajem každému hráčovi, aby takúto skúsenosť zažil. Hrať proti krajine, kde sa hráči narodia už s loptou, je neopísateľný pocit."

Oto Malík, hráč reprezentácie do 19 rokov: "Prvý deň zrazu sme hneď absolvovali dva tréningy a ubytovali sme sa na hoteli. Ďalší deň nasledoval predzápasový tréning, v ktorom sme sa všetci snažili čo najlepšie naladiť na veľmi náročného súpera ,ktorým boli naši rovesníci zo Španielska. No bohužial sme dostali v úvode zápasu dva rýchle golý, na ktoré sme sa snažili rýchlo zareagovať a streliť nejaký gól aj my.  Šance, ktoré sme si vypracovali, sme nevedeli premeniť. Narozdiel od nás Španieli dali gól skoro zo všetkého. Na konci stretnutia sa nám konečne podarilo skórovať, ale konečný výsledok bol aj tak dosť krutý 2:8. Vedeli sme že na ďalší deň nás čaká ďalší náročný zápas, na ktorý sme sa snažili, čo najlepšie pripraviť, no dopadlo to v podstate rovnako s výsledkom 1:7. Bola to obrovská motivácia pre každého hráča nastúpiť na palubovke proti tak kvalitnému súperovi, akým boli Španieli. Všetkých nás dosť mrzelo, že tie zápasy dopadli tak, ako dopadli, a že sme nedokázali uhrať lepší výsledok. A samozrejme ďakujeme všetkých fanúšikov, ktorí nás prišli podporiť do piešťanskej Diplomat Arény."

Galéria k aktualite

Diskusia

Tabuľka

1. FK Ekoprim Prešov U-20 6 28:13 15
2. Pinerola Futsal 1994.. 4 17:4 12
3. NLF Košice U-20 6 30:19 12
4. MŠK Žilina futsal U-20 4 19:11 9
5. TNF MIA SAN MIA.. 6 22:24 9
6. Wild Boys ´02.. 4 11:7 6
7. Mimel Lučenec U-20 4 13:10 6
8. Futsal Team Levice U-20 4 9:17 3
9. FC Bíli Andeli futsal.. 4 8:22 3
10. MIBA Banská Bystrica.. 4 4:16 0
11. ŠK Makroteam Žilina U.. 4 3:21 0

Kompletná tabuľka

Strelci tímu

2 góly

Pavol Telúch

1 gól

Samuel Prokaj

1 gól

Michal Greško

Najbližšie narodeniny

31.03.2019 Radoslav Čief (19)
02.04.2019 Ivan Hanakovič (20)
03.04.2019 Milan Mráz (30)
10.04.2019 Lukáš Riša (24)
25.04.2019 Alex Adamov (15)
MIBA Tieniaca technika Lion car Mibacafe Pizza & Restaurant BCF Urpiner Zaares Jedáleň Fatra Bison Sportwear Europa shopping center Marek Odaloš Photography Mesto Banská Bystrica Banskobystrický samosprávny kraj Saxoo London TV ESO
Banská Bystrica - Európske mesto športu 2017
BBonline Priekopník MYnoviny

Počet návštev: 2966
Posledných 30 dní: 35 | Posledných 7 dní: 4 | Posledný deň: 0

© 2019 MIBA Banská Bystrica | Všetky práva vyhradené | futsalmiba@gmail.com
Vytvorené službou Sklub.cz

x
Chcete zobraziť mobilnú verziu?

Áno Nie