9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

Ani v druhom finálovom zápase sa nám nepodarilo Lučenec poraziť

MIBA Banská Bystrica - MIMEL Lučenec - 3:7 (2:3)

Góly MIBA: 3. Kyjvský (Belaník), 10. Belaník (Kyjovský), 31. Krištofík (Kaľavský)

Zostava MIBA: Mičuda (Pecho) - Rafanides (C), Čief, Vajda, Hudek, Belaník, Kyjovský, Krištofík, Kaľavský, Tužinský, Kršák, Lukáš

ŽK MIBA: Krištofík, Kyjovský

Na druhý zápas finále na domácej palubovke nás prišlo podporiť mnosžtvo fanúšikov vrátane Mareka Hamšíka.

Úvod stretnutia nám opäť nevyšiel, keď sme už v druhej minúte inkasovali gól po našej chybe pri rohovom kope súpera a skóre tak otvoril Brazílčan Marcilio - 0:1. Naša odpoveď prišla už v 3. minúte, keď Belaník našiel kolmou prihrávkou pred bránou voľného Kyjovského, ktorý usmernil loptu do odkrytej brány – 1:1. V 6. minúte vyšla hosťom kombinácia na jeden dotyk, v ktorej si Marcilio pred domácou bránou narazil loptu so Serbinom a našiel vpravo presne zakončujúceho Róberta Greška – 1:2. Aj na druhý gól Lučenca sme dokázali zareagovať. V 10. minúte totiž vypálil po palubovke z diaľky Belaník a lopta zapadla k pravej tyči Kušnírovej brány – 2:2. Lučenčania sa dostali do vedenia aj po tretíkrát, a to ešte pred polčasovou prestávkou. V 17. minúte sa o to postaral Peter Serbin, ktorý sa zbavil nášho Čiefa na osi ihriska, vytvoril si palebnú pozíciu a skóroval strelou od pravej tyče Mičudovej brány – 2:3.

Do druhého polčasu vstúpili opäť aktívnejšie Lučenčania, čo korunovali gólom v 23. minúte, kedy na 2:4 zvýšil z dorážky po Marciliovej strele Brunovský. Od tohto momenut sme pridali na aktivite a snažili sme sa o obrat, no cez dobre organizovanú obranu Lučenca sme sa presadzovali do vyložených príležitostí len ťažko. Hostia po celý priebeh zápasu trpezlivo čakali na svoje šance, v ktorých ukázali nespornú kvalitu. V 31. minúte sa nám však predsa len podarilo znížiť na 3:4 zásluhou Krištofíka, ktorý sa presadil strelou pod brvno z predbránkového priestoru. Mimel však pribrzdil našu snahu o vyrovnanie už v 33. minúte veľmi dôležitým gólom na 3:5. Postaral sa oň brazílsky futsalista Ramada, ktorý si výborne nabehol na prihrávku Směřičku a obhodil brankára Mičudu. V posledných piatich minútach sme sa ešte pokúšali o zdramatizovanie zápasu v hre bez brankára. Naše tri dobré gólové príležitosti však zmaril výborne chytajúci Kušnír. Naopak gólom do prázdnej brány cez celé ihrisko v poslednej minúte práve Kušnír zvýšil na 3:6. Na konečných 3:7 ešte stihol upraviť pred domácou bránou voľný Martin Směřička, ktorý obstrelil vracajúceho sa Mičudu. Lučenec si tak týmto víťazstvom vybojoval majstrovský mečbal.

Martin Majling, tréner: „Dnes sa hral opäť kvalitný futsal. Bolo tam veľké nasadenie, možno až priveľmi tvrdá hra, ktorá bola púšťaná, ale o to to malo väčší spád. Dnes hral Lučenec ešte lepšie ako doma v prvom zápase. My sme sa snažili. Trošku ma to mrzí kvôli divákom, že sme prehrali až takým vysokým rozdielom. Do poslednej minúty sme ale boli v hre. Keby nám padnú góly ku koncu zápasu a v bráne súpera nie je Kušnír, tak sme pokojne mohli vidieť ešte aj predĺženie. Chceli sme aspoň jeden zápas vyhrať, či už kvôli divákom, alebo samotným chalanom. Za stavu 3:4 sme v to verili, otočili sme už zápasy aj proti Košiciam a Prievidzi, ale Lučenec je ešte o niečo lepší. Mali dnes aj Kušníra v bráne, čo v posledných štyroch – piatich minútach rozhodlo. Chalanov môžem len pochváliť, dali zo seba maximum. Nedá sa to porovnávať s Lučencom, či už počtom tréningov, financiami, realizačným tímom… Tam sa musí prejaviť rozdiel a napriek tomu ten rozdiel nie je taký, aký by mal byť, takže naši chalani tou bojovnosťou a chcením rozdiel zmenšujú, za čo im veľmi pekne ďakujem.“

Marek Belaník, autor nášho druhého gólu: „Myslím si, že na finále to splnilo parametre. Prvý polčas sme prehrali o gól, mali sme tam dosť šancí, ktoré sme ešte nepremenili. V druhom polčase nám Lučenec trošku šťastným gólom odskočil na dva góly, aj keď sa nám potom podarilo ešte skorigovať, ale Lučenec má skúsené mužstvo. Majú tam reprezentantov – Brunovský, Směřička, Peťo Serbin… Tam sa ukázali tie rozhodujúce skúsenosti a už si to nepustili z rúk. Vzhľadom na priebeh hry je to nakoniec krutý výsledok, ale vyhrali zaslúžene, boli lepší. Pôjdeme ešte do Lučenca pokúsiť sa o taký malý zázrak, že by sme sa ešte vrátili na Štiavničky. Dáme do toho všetko, ale myslím si, že sme už cieľ na tento rok splnili. Takže posledný zápas si pôjdeme užiť a pokúsime sa o zázrak.“

Záznam, highlighty/reportáž zo stretnutia si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúce odkazy