Prvý finálový zápas sme v Lučenci prehrali

MIMEL Lučenec - MIBA Banská Bystrica 6:2 (3:1)

Góly MIBA: 6. Krištofík (Hudek), 35. Grcič vlastný

Zostava MIBA: Mičuda (Pecho) - Rafanides (C), Čief, Vajda, Hudek, Belaník, Kyjovský, Krištofík, Kaľavský, Tužinský, Kršák

ŽK MIBA: Vajda

Na historicky prvý zápas finále najvyššej slovenskej súťaže sme cestovali do Lučenca v plnej sile, kde sme sa chceli pobiť o víťazstvo.

Úvod stretnutia nám nevyšiel, keď sme už v tretej minúte inkasovali gól po našej chybe v rozohrávke a následnej odrazenej lopte od našej žrde ku Grcičovi, ktorý sa z dorážky nemýlil. Po inkasovanom góle nám však už o tri minúty vyšla kombinácia cez Mičudu, Kaľavského a Belaníka, keď na čiare pekne prešiel individuálne Hudek a trafil na zadnej tyčke číhajúceho Krištofíka, ktorý z ťažkej pozície vyrovnal na 1:1. Od tohto momentu súper pridal na obrátkach, no ich optický tlak nepriniesol čisté gólové šance. Bohužiaľ opäť sme urobili hrubú chybu v rozohrávke pred našim pokutovým územím a domáci Směřička z prečíslenia zasunul loptu do našej prázdnej brány, čím sa Lučenec ujal vedenia 2:1. Následne sme pridali na aktivite a vypracovali sme si dve čísté gólové šance, z ktorých sa však Belaník ani Čief nedokázali presadiť. Vrátiť do hry nás mohla aj penalta, ktorá mala byť odpískaná v náš prospech, no rozhodca Matula mal opačný názor na jasný faul na nášho kapitána Rafanidesa. Veľmi dôležitý okamih zápasu tak prišiel minútu pred koncom prvého polčasu, keď brankár Mičuda naviedol loptu na súperovú polovicu, tam sa mu však lopta zadrhala pod halovkami a Směřička opäť skóroval, tentokrát z vlastnej polovice do našej odkrytej brány a uzavrel polčasové skóre na 3:1 pre Lučenec.

V druhom polčase mal síce súper v úvode opäť optický tlak, no najväčšie príležitosti sme spálili opäť my a to po nájazde Belaníka, ako aj po kombinácii Vajdu s Rafanidesom. Trest prišiel okamžite, keď sa presadil hattrickom Směřička, ktorému loptu naservíroval Brazílčan Hugo Ramada, ktorého sme nedôrazne bránili v rohu ihriska. Na 5:1 zvýšil o štyri minúty Čeřovský, ktorého po pošmyknutí Mičudu našiel pred prázdnou bránou Směřička. O skorigovanie výsledku na 5:2 sa postaral Hudek, ktorý po prihrávke Rafanidesa obišiel brankára Kušníra a jeho strielanú prihrávku popred bránu súpera si vrazil domáci Grcič do vlastnej brány. Posledný šiesty gól domácich prišiel pri našom vysokom napádaní, kedy domáci rýchlo rozohrali autový kop a z brejku stanovil končené skóre na 6:2 Hugo Ramada.

Martin Majling, tréner:Na prvý zápas finále sme nastupovali v rovine veľkého outsidera. Hru súpera však poznáme a dôkladne sme sa na neho pripravili. Celý prvý polčas mal síce mierne herne navrch, no na gólové príležitostí sme mu boli vyrovnaným súperom. V úvode sme síce inkasovali no rýchly vyrovnávajúci gól Krištofíka nám dodal sebavedomie. Bohužiaľ sme po našej chybe inkasovali aj druhýkrát, ale naša hra bola stále na vysokej úrovni a vypracovali sme si dve čisté gólové šance. Navyše nám nebola odpískaná jasná penalta, ktorú nevidel asi len rozhodca Matula. Trest prišiel tesne pred koncom polčasu, keď sme urobili ďalšiu obrovskú chybu pri hre s brankárom Mičudom na polovici súpera a dostali sme tretí gól. Tieto momenty sa nakoniec ukázali ako zlomové v celom priebehu prvého zápasu. V druhom polčase sme totiž už nenadviazali na hru z prvého polčasu. Vypracovali sme síce ešte niekoľko šancí, no skúsený súper si takticky postrážil priebeh zápasu. Poradil si aj s našou bezzubou powerplay, v ktorej nám chýbala rýchlosť a prevzatie zodpovednosti do zakončenia. Na druhej strane nám domáci strelili ešte tri góly, kým nám sa podarilo skórovať už len zásluhou Rafanidesa. Po prvom zápase mám tak zmiešané pocity. Na jednej strane sme dobre plnili taktické pokyny a boli Lučencu vo veľkej časti zápasu vyrovnaným súperom. No na druhej strane sme urobili množstvo chýb v rozohrávke, ktorú sme chceli riešiť vždy konštruktívne, ale z toho pramenili chyby, ktoré domáci nekompromisne trestali. Do odvety však ideme sebavedomo, keďže sme sa presvedčili, že keď udržíme kocnentráciu počas celého zápasu, môžeme Lučenec doma určite zdolať. Veríme, že nás príde povzbudiť veľké množstvo fanúšikov a poženie nás vpred k víťazstvu."

Záznam, highlighty a reportáž zo stretnutia si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúce odkazy

záznam celého zápasu

highlighty zo zápasu s vyjadrením trénerov a hráčov

reportáž na TA3

Druhý finálový zápas odohráme doma v utorok 24.05.2022 na Štiavničkách o 20:00, príďte nás prosím podporiť !!!