9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

V Košiciach sme vybjovali historický postup do finále !!!

Podpor pohyb Košice - MIBA Banská Bystrica 3:6 (1:2)

Góly MIBA: 13. Belaník (Krištofík), 18. Rafanides (Kaľavský), 23. Vajda (Kaľavský), 28. vlastný, 34. Vajda (Hudek), 38. Kaľavský (Belaník)

Zostava MIBA: Mičuda (Pecho) - Rafanides (C), Čief, Vajda, Hudek, Belaník, Krištofík, Kaľavský, Tužinský, Kršák

ŽK MIBA: Tužinský

Na odvetný zápas do Košíc sme cestovali bez Kyjovského, no všetci ostatní chalani boli odhodlaní bojovať o víťazstvo zaručujúce postup do finále.

Úvod zápasu nám bohužiaľ opäť nevyšiel a opäť sme inkasovali gól už v 4. minúte zápase, keď sme nedôsledne komunikovali pri akcii domácich a Fedor poslal Košice do vedenia po prihrávke Bača. V nasledujúcich minútach mali domáci mierne navrch, no pri ďalších príležitostiach nás podržal brankár Mičuda. Naše vyrovnanie prišlo v 13. minúte, keď Belaník vyviezol loptu od našej brány a prekvapujúcou strelou z väčšej vzdialenosti prekonal domáceho Obermana. Od tohto gólu sme sa dostávali viac do hry a odmenou nám bol gól kapitána Rafanidesa v 18. minúte po krásnej kombinácii Kaľavského s Hudekom - 1:2.

V druhom polčase sme pokračovali v zodpovednej hre v defenzíve a nedávali súperovi šance na zvrat v stretnutí. Zvýšiť skóre sa nám podarilo po brejkovej situácii, keď sme skórovali opäť po kombinácii Hudeka s Kaľavským, no tentokrát zakončoval Vajda - 1:3. Tento moment sa zdal byť zlomový, nakoľko sme prebrali hru do svojich rúk a z následných gólových šancí sme využili dobre zahratý autový kop, ktorý si domáci Gluchman zrazil do vlastnej siete - 1:4. Košičania sa po inkasovanom góle pokúsili zvrátiť stretnutie hrou bez brankára, no naša defenzíva bola stále pevná a koncentrovaná. V 34. minúte síce znížil Horník po akcii Bača na 2:4, ale ešte v tej istej minúte strelil Vajda aj svoj druhý gól v zápase, keď využil chybu v kombinácii Košičanov počas hry bez brankára a spoza polovice ihriska zvýšil do prázdnej brány súpera na 2:5. Šiesty gól pridal s chuťou hrajúci Kaľavský, ktorý využil zachytenú prihrávku Belaníkom, ten mu loptu posunul do brejkovej situácie, ktorú Kaľavský s prehľadom využil gólom na 2:6. Minútu pred koncom sa nakoniec v power-play presadili aj domáci, avšak skorigovanie na 3:6 nič neubralo na našom presvedčivom víťazstve.

Martin Majling, tréner: „V odvetnom zápase semifinále sme sa chceli zamerať dôslednejšie na defenzívu, nakoľko sme v prvom zápase urobili množstvo chýb vyúsťujúcich do šiestich gólov. Zároveň nám chýbal ofenzívny motor Kyjovský a tiež sme vedeli o osemzápasovej víťaznej šnúre Košičanov na ich palubovke. Tieto skutočnosti sme museli zobrať do úvahy a prispôsobili sme tomu aj taktiku. Síce nás v úvode domáci pritlačili a vypracovali si  niekoľko šancí, ale naša defenzívna hra sa postupne zlepšovala a na druhej strane sa nám darilo efektívnejšie hroziť súperovi po pekných kombináciach od našej brány, prípadne z protiútokov. Zlomové momenty prišli na konci prvého polčasu a začiatku druhého, kedy sme otočili skóre stretnutia a zvyšok zápasu si s prehľadom postrážili. Za predvedený výkon, úsilie a odhodlanosť vyhrať v dvoch zápasoch musím chalanov pochváliť. Myslím si, že celú sériu rozhodli aj o niečo väčšie skúsenosti na našej strane, keďže v domácom zápase sme dokázali otočiť skóre a naopak v Košiciach sa nám podarilo vedenie udržať, čo svedčí o vyzretosti i tímovom duchu celého mužstva. Verím, že finále si užijeme a dokážeme Lučencu, že o titule ešte nie je rozhodnuté.“

Highlighty zo stretnutia si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúci odkaz

highlighty zo zápasu

Vo finále sa stretneme s Lučencom - neporazeným tímom z posledných troch sezón, pričom prvý zápas odohráme v piatok 20.05. na palubovke Lučenca a doma sa predstavíme v utorok 24.05. v hale na Štiavničkách o 20:00.