9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

V 13. kole sme si s prehľadom poradili s Bratislavskou FTVŠ

MIBA Ridop Banská Bystrica - FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava 6:1 (3:1)

Góly MIBA Ridop: 7 min. Belaník (Hudek), 9. Belaník (Krištofík), 10. Čief (Vajda), 25.Belaník (Kyjovský), 36. Kyjovský (Krištofík), 36. Krištofík (Belaník)

Zostava MIBA Ridop: Mičuda (Pecho) - Čief, Rafanides (C), Hudek, Belaník, Kaľavský, Krištofík, Vajda, Kyjovský, Tužinský

ŽK MIBA Ridop: nikto

V piatok 11. februára sme v hale na Štiavničkách ohodrali stretnutie 13. kola proti tímu 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK Bratislava, ktorého sme v prvom zápase zdolali na ich palubovek 5:6.

Hostia prišli ku nám síce s deviatimi hráčmi, no chýbalo im niekľko kvalitných hráčov. Úvod stretnutia však mali lepší, keďže sa už v 1. minúte pohorozili nebezpečnou šancou o minútu už skórovali, keď Janoško našiel z pravej strany Lengyela, ktorý osamotený pred odkrytou bránou poslal Bratislavčanov do vedenia 0:1. V 5. minúte ešte pohrozil Janoško z polovice ihriska, keď loptu zastavila až ľavá žrď našej brány. Až po tomto momente sme sa konečne dostali k našej kominačnej hre, výsledkom ktorej bolli tri rýchle góly v súperovej siete v priebehu štyroch minút. Najprv skóroval 2x Belaník, keď na 1:1 vyrovnával po kombinácii na jeden dotyk cez ľavú stranu s Hudekom a do vedenia nás poslal ten istý hrác po kombinácii na jeden dotyk, do ktorej sa zapojila celá štvorka. V 10. minúte sme sa ujali dvojgólového vedenia zásluhou Čiefa, ktorý skóroval po kombinácii s Vajdom a Tužinským. V druhej polovici prvého polčasu už gól nepadol, aj keď až konštrukcia brány hostí zastavila strely Hudeka a brankára Mičudu.

Druhý polčas sme začali aktívne a až do konca stretnutia sme zápas kontrolovali. Štvrtý gól sa nám podarilo streliť v 25. minúte, kedy Kyjovský nastrelil pred bránu a Belaník usmernil loptu do ľavého horného rohu brány hostí, čím skompletizoval hetrik. Zvyšné dva presné zásahy padli až po desiatich minútach bezgólového futsalu. Na 5:1 zvyšoval Kyjovský, ktorému prihral Krištofík po zachytení rozohrávky súpera. Krátko na to sa po Belaníkovej prihrávke presadil pred bránou aj Krištofík, ktorý spečatil stav na konečných 6:1. Po jednoznačnej výhre sa naďalej nachádzame na 2. priečke v najvyššej slovenskej súťaži, no tretie Košice majú dva zápasy k dobru.

Martin Majling, tréner:Dnes sme to zvládli v pohode, aj výkon bol kvalitný. Začali sme laxnejšie, nakoľko súperovi chýbalo niekoľko kľúčových hráčov a asi sme ich podvedome podcenili. Našťastie po dvoch góloch Belaníka a jednom Čiefa sme sa upokojili a začali hrať našu kombinačnú hru. Súper síce bojoval, ale v ofenzíve už nehrýzol a bolo už len otázkou skóre, koľko šancí premeníme. V priebehu stretnutia sme sa snažili hrať rýchlo na jeden, dva dotyky, čoho výsledkom boli pekné góly i viacero kombinácii, na ktoré sa dobre pozeralo. S výsledkom i výkonom som spokojný, môžem konštatovať, že sme predviedli náš najlepší výkon po reštarte súťaže. Dúfam, že to potvrdíme aj na horúcej pôde v Leviciach, odkiaľ sa víťazstvá nosia len veľmi ťažko.“

Marek Belaník, strelec hetriku: „Zápas sme nezačali najlepšie, keďže sme gól sme dostali veľmi skoro. Potom sme už ale v najbližších 5-10 minútach prebrali hru. Podarilo sa nám celkom rýchlo otočiť stav a potom aj odskočiť na 3:1. Súper bol stále nepríjemný, išiel do brejkov. Ustrážili sme si to, ale nebol to ľahký zápas, Keďže súper bojoval až do konca. Postupom času sme si vytvorili náskok a dotiahli ho do konca. Našej štvorke sa v tomto zápase darilo, dali sme 5 gólov, takže zápas nám vyšiel. Moje góly sa zrodili po pekných akciách, kedy ma spoluhráči pekne našli pred bránou.“

Záznam a highlity zo stretnutia si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúce odkazy

záznam celého zápasu

highlighty

Najbližší ligový zápas hráme už vo štvrtok 17.02.2022 na horúcej pôde v Leviciach. Domáci zápas odohráme v piatok 25.02.2022 doma proti lídrovi súťaže - Lučencu na Štiavničkách o 20:00.