9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

Siedme kolo prinieslo naše jasné povinné víťazstvo doma proti Novým Zámkom

MIBA Ridop Banská Bystrica - MŠK Mayerson Nové Zámky 5:1 (3:0)

Góly MIBA Ridop: 8 min. Kyjovský (Čief), 8. Hudek (Krištofík), 10. Kaľavský (Konder), 31. Kyjovský (Rafanides), 33. Belaník - 29. Marík

Zostava MIBA Ridop: Mičuda (Pecho) - Čief, Rafanides (C), Hudek, Belaník, Kaľavský, Krištofík, Vajda, Kyjovský, Konder, Král

ŽK: nikto

V siedmom zápase sezóny sme privítali Nové Zámky, v drese ktorých sa nachádza viacero, najmä mládežníckych, reprezentantov. Súper však prišiel len so šiestimi hráčmi a brankárom, čím boli ich možnosti výrazne limitované. Naopak, do našej zostavy sa vrátil Kyjovský, Konder i Král, ale vypadli zo zdravotných dôvodov Tužinský a Glemba.

Už úvodné minúty stretnutia naznačili, v akom duchu sa bude celé futsalové stretnutie vyvíjať. Hostia s nízkym počtom hráčov sa zamerali na hlbokú defenzívu a snažili sa hroziť z brejkových situácií. Do ôsmej minúty sa nám nedarilo prekonať brankára Lengyela, naopak po brejkovej situácií v piatej minúte zachraňoval po zákroku Mičudu na bránkovej čiare Krištofík. V spomínanej ôsmej minúte už prišli naše gólové momenty, keď najprv Kyjovský peknou strelou otvoril skóre strenutia a následne Krištofík našiel Hudeka a ten poľahky zvýšil na 2:0. Tretí gól zaznamenal premiérovo Kaľavský, keď po nacvičenom autovom kope vyviezol loptu Konder a poslal do gólovej šance spomínaného Kaľavského, ktorý s prehľadom skóroval. Do polčasu už naše ostatné šance Vajdu, či Belaníka zostali nevyužité najmä zásluhou brankára hostí.

V prvej polovici druhého polčasu frekvencia našich šancí mierne upadla, nakoľko súper začal brániť ešte bližšie a hustejšie pri svojej bráne. Po jednej zo zachytených prihrávok vyrazili hostia do protiútoku a Marík po prihrávke Kucharoviča skóroval do našej odkrytej brány. Našu aktivitu opäť viac naštartoval oddychový čas, po ktorom skóroval podobne ako v prvom polčase strelou z osi ihriska Kyjovský. Súper následne začal hrať čoraz častejšie s brankárom Lengyelom na našej polovici ihriska, za čo ich však potrestal Belaník, keď zachytil prihrávku hostí a do prázdnej bránky pohodlne skóroval. Do konca zápasu skúšali hráči Nových Zámkov stále variantu s vysunutým brankárom, no okrem držania lopty si šance z tejto hernej situácie nevypracovali. Jasné víťazstvo a tri body tak ostali na našej palubovke, čím sme sa osamostatnili na treťom mieste tabuľky so stratou dvoch bodov na druhé Košice.

Martin Majling, tréner: „Pri úvodnej rozcvičke sme videli, že súper prišiel len so šiestimi hráčmi. My sme naopak mali už skoro plnú súpisku a do hry sme zapojili všetkých hráčov. Vzhľadom na to bol dnešný zápas špecifický. Malo to byť povinné víťazstvo, čo aj bolo, ale tieto zápasy sú niekedy oveľa ťažšie, chýba tempo, chýbajú emócie. Mali sme v podstate jasné vedenie, ktoré sme si celkom rýchlo vypracovali. Potom upadlo tempo, hra sa upokojila a súper naťahoval čas. Tým, že boli šiesti, tak boli veľmi nízko, čo nám nevyhovuje. My sme radi, keď sa hrá viac otvorená partia. Dá sa povedať, že chalani si možno lepšie zahrali v Lučenci, hoci tam prehrali. Som ale vďačný za víťazstvo, chalani ukázali kvalitu a bez problémov vyhrali.“

Matúš Kyjovský, autor dvoch gólov: „V zápase sa nám nehralo sa nám veľmi dobre, nakoľko Nové Zámky mali len šiestich hráčov a dosť uzatvárali nebezpečné priestory. Bránili od deviatky po šestku, ale nakoniec sme sa presadili, dali sme päť gólov, a to rozhodlo. Vyšli nám niektoré nacvičené signály, to boli práve tie gólové situácie. Myslím si, že máme ešte na čom pracovať, aby sme sa mohli zlepšovať.“

Peter Vajda: „Nové Zámky majú mladý tím. Vedeli sme, že majú futsalové základy, snažili sa, behali, boli agresívni, ale myslím si, že kvalita na našej strane sa jednoznačne ukázala. Musím povedať, že bolo veľmi zvláštne, že súper mal brankára tak vysoko na našej polovici, ale náš pressing bol na to viac ako účinný a veľa z toho nevymysleli. Pre nás to bol možno taký kondičný tréning. Keď je súper zatiahnutý so štyrmi hráčmi na šestke, to je asi to najhoršie, čo môže vo futsale byť. Tam sme to len dobíjali a buď to prešlo, alebo hrozil nejaký brejk, a presne na to čakali.“

Záznam a highlity zo stretnutia si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúce odkazy

záznam celého zápasu

highlighty

Najbližšie ôsme kolo odohráme v piatok 05.11.2021 na palubovke Prievidze, doma sa predstavíme 12.11.2021 na Štiavničkách o 20:00 proti Komárnu. Tešíme sa na Vašu podporu.