9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

Po výhre v Bratislave sme poskočili na 2. miesto

4FSC FTVŠ UK Prírodovedec Bratislava - MIBA Ridop Banská Bystrica 5:6 (1:4)

Góly MIBA Ridop: Rafanides (pokutový kop), Krištofík (Rafanides), Čief (Pecho), Hudek (Čief), Belaník (Krištofík), Vajda (Rafanides)

Zostava MIBA Ridop: Pecho. Mičuda - Čief, Rafanides, Hudek, Krištofík, Belaník, Vajda, Tužinský, Glemba

Na zápas štvrtého kola sme cestovali do hlavného mesta proti doteraz nezdolanému tímu 4FSC Bratislava. V našej zostave tentokrát chýbali opory Kyjovský a Konder, no podarilo sa nám získať bývalého hráča širšieho kádra reprezentácie a oporu Žilisnkých klubov Patrika Krištofíka.
      Úvod stretnutia nám vyšiel výborne, keď sme prakticky celý prvý polčas na ihrisku dominovali, vytvorili sme si množstvo šancí a naopak súperovi sme dovolili len veľmi málo príležitostí. Gólovo sa najprv presadil kapitán Rafanides z pokutového kopu, ktorý vybojoval Čief. Druhý gól pridal nováčik Krištofík po kombinácii s Rafanidesom a tretí vsietil s chuťou hrajúci Čief, ktorý zužitkoval dlhý výhod nášho brankára Pecha a mierne zaváhanie domáceho brankára a figliarsky zvýšil na 3:0. Súper síce dokázal kontrovať po pokutovom kope, ale tesne pred prestávkou, po rohovom kope, našiel Čief pred bránkou súpera Hudeka a ten nekompromisne pridal náš štvrtý gól.
       Hneď v prých sekundách druhého polčasu nepremenil čistú šancu Krištofík, za čo nás súper potrestal brejkom s golovým zakončením. Našich chalanov táto situácia nerozhodila a stále sme diktovali tempo hry, no bohužiaľ bez gólového efektu. Kritický moment prišiel v 27. minúte, keď domáci Koricina pretlačil loptu cez našich dvoch hráčov a Matyi skóroval do odkrytej brány. Našťatie sa v tomto momente ukázala sila nášho kolektívu a po pekných akciách Belaník s Vajdom v priebehu dvoch minút prinavrátili trojgólové vedenie pre nás. Od tohto momentu začal hrať súper agresívnejšie, hra sa začala kúskovať a naša dominancia sa postupne vytrácala. Góly však prišli až v závere stretnutia, keď súper aktívnym presingom získal loptu a znížil na rozdiel dvoch gólov. Upokojiť stretnutie mohol Rafanides, no neprekonal výborne chytajúceho brankára domácich. Naopak v zápätí sme urobili chybu v rozohrávke a z brejkovej stiuácie domáci skorigovali na rozdiel jedného gólu. V záverečnej minúte sme si však víťazstvo postrážili, hoci sa súper ešte pokúšal vyrovnať. Dôležité tri body nás tak posunuli na druhé miesto tabuľky.

Vyjadrenie trénera Majlinga:

"Zápas proti mladému tímu z Bratislavy sme od úvodu stretnutia zvládali výborne. Chalani nič nepodcenili a celý prvý polčas boli na ihrisku aktívni. Hlavne v ofenzíve z nás sršala istota, rozvaha, ale aj chcenie dať čo najviac gólov a kontrolovať priebeh stretnutia. Polčasový výsledok mohol byť aj vyšší, avšak ďalšie čisté šance ostali nevyužité. V druhom polčase sme si taktiež vypracovali dostatok gólových príležitostí, ale naša hra už nebola na rovnakej úrovni ako v prvom polčase. Bohužiaľ poľavili sme v aktivite na lopte, čo agresívny súper využil na skorigovanie stretnutia. Jednoznačný zápas sme si zbytočne skomplikovali, no dôležité sú tri body a ponaučenie do ďalších zápasov, že radosť z výhry prichádza až po 40.minútach a záverečenom hvizde rozhodcu. Tešíme sa už na najbližší zápas, ktorý odhráme doma proti Leviciam a verím, že na tento vždy emóciami nabitý zápas nás príde povzbudiť aj početná divácka kulisa."

Piate kolo odohráme doma 15.10.2021 na Štiavničkách o 20:00 proti Leviciam, ktoré na nás strácajú len jeden bod.

Záznam stretnutia:

Highlighty zo stretnutia (kvôli technickej chybe nie sú nahraté všetky góly a šance):