Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

Naši štyria hráči v reprezentácii do 21 rokov

Od soboty 30. novembra do 3. decembra absolvovali štyria Banskobystrickí hráči sústredenie a dvojzápas reprezentačnej dvadsaťjednotky s rovesníkmi z Česka. Klub MIBA Banská Bystrica mal v reprezentácii najväčšia zastúpenie, keď trénerovi Hirschovi boli k dispozícii dvaja brankári: Marek KušnírKevin Kollár a dvaja hráči: Sebastián BačoMarek Kuruc. Hráči absolvovali päť tréningov a dva zápasy najprv v Ostrave 2.12. a 3.12. v Púchove.

Česká republika – Slovensko 2:3 (1:2)

Góly: 18. Hájek (Šarközy), 22. Hájek (Žežulka) - 16. Marík (Keszei), 20. Medoň (Vaktor), 29. Kuruc (Vaktor).

Zostavy:
Česká republika: Žežulka (Mykytjuk) – Fejl, Dziuba, Hájek, Klíma, Balog, Šarközy, Sznapka, Špička, Vébr, Bína, Daněk. Trenér Marek Kopecký.

Aktívnejšie začali domáci, no do vyložených šancí sa nedostávali. Navyše našu bránu vynikajúco chránil Marek Kušnír. Prvý gól strelil po brejkovej situácii Marcel Marík, ktorému naservíroval loptu pred prázdnu bránu Sebastian Keszei. O dve minúty hostia s veľkou dávkou šťastia vyrovnali, no tesne pred prestávkou sa presadil Kristián Medoň a získal pre nás vedenie. Druhý polčas opäť začali lepšie českí reprezentanti a už po dvoch minútach bolo vyrovnané. V polovici druhého polčasu však prišiel pekný futsalový moment v podaní našich chlapcov, keď kapitán tímu Filip Vaktor našiel Mareka Kuruca a ten umiestnil svoj volej do siete.

Slovensko – Česká republika 0:0

Zostavy:
​SlovenskoKušnír (Kollár) – Vaktor, Bačo, Kuruc, Medoň - Kucharovič, Marík, Keszei, Keszi - Laco, Trojan, Druga, Novotný. Trenér Klaudiusz Hirsch.

Zhodnotenie sústredenia a dvojzápasu Banskobystrických hráčov:

Sebastián Bačo, hráč Slovensko U21: "V prvom zápase sme na českej palubovke podali veľmi dobrý výkon. Takticky sme dodržovali pokyny proti veľmi vyspelému súperovi. Vedeli sme o ofenzívnej sile skúsenej českej prvej štvorky a snažili sme sa eliminovať najmä ľavákov, ktorí sú veľmi nebezpeční v súbojoch jeden na jedného. Veľmi nám pomáhal aj v bráne Kušnír, ktorý ukázal svoje skúsenosti. Hrali sme so srdiečkom a to bolo podľa mňa rozhodujúcim faktorom a ako to povedal aj tréner súpera, boli sme o gól lepší. Na domácej pôde sme hrali veľmi nervózne a v prvom polčase sme sa nedokázali dostať cez český obranný val. V druhom polčase už súper na lopte dominoval a častokrát pri nás stálo aj šťastie. Toto sústredenie s dvojzápasom beriem pozitívne. Reprezentácia je zložená prevažne z nových hráčov, keď z našej “19ky” sme tam ostali len piati. Noví chlapci však chcú napredovať a to je to hlavné."

Marek Kušnír, brankár Slovensko U21: "Celý zraz by som zhodnotil pozitívne odohrali sme dva dobre zápasy proti silnému mužstvu Česka. Do prvého zápasu sme vstupovali trošku s rešpektom, lebo nevedeli sme čo máme očakávať, keďže naše mužstvo bolo mladé a neskúsené. No počas celého zápasu sme ukázali bojovnosť a nasadenie a preto sme vyhrali 3:2. Druhý zápas bol z našej strany trošku horší. Bolo na nás vidieť, že máme dosť a sme unavení. No taktiež sme bojovali a dokázali sme doslova ukopať veľmi cennú remízu. Ja si myslím, že celé sústredenie dopadlo dobre, ukázali sme že mužstvo ma potenciál uhrať dobre výsledky aj proti silným družstvám."

Marek Kuruc, hráč Slovensko U21: "Oba zápasy s Čechmi boli fyzicky nesmierne náročné. Súper mal vo výbere aj skúsených hráčov z ročníka 1999, ktorí hrávajú silnú českú ligu. V prvom zápase sme hrali aktívne v obrane, súpera sme až na pár výnimiek nepúšťali do výraznejších šancí a myslím si, že sme vyhrali zaslúžene. V utorkovom druhom zápase sa už prejavila únava a ťažké nohy, v niektorých momentoch sme boli statickí a ťažko sme sa dostávali k súperovej bránke. V oboch zápasoch nás podržal brankár Kušnír, s výhrou a remízou proti tomuto súperovi môžeme byť spokojní. Verím, že tento tím ešte dostane možnosť naplno ukázať svoj potenciál."

Kevin Kollár, brankár Slovensko U21: "V zápasoch s Českom pod novým trénerov sa ukázala kvalita hráčov, ktorou sme sa prezentovali aj v minulosti. Káder bol dosť obmenený od posledných zápasov, ale aj napriek tomu sme ukázali, že svoju kvalitu máme a dokážeme hrať vyrovnanú partiu aj s o 2 roky staršími hráčmi (pre mňa a ďalších dvoch hráčov až o 4 roky)."