Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

V zápase o druhé miesto sme v Žiline prehrali 2:4

V šlágri 8. kola Varta futsal ligy futsalisti MIBY odohrali zápas o druhé miesto s MŠK Žilina Futsal. V prvom meraní síl sa zrodila remíza 4:4.

MŠK Žilina Futsal - MIBA Banská Bystrica 4:2 (2:0)
Góly: Vaktor, Ostrák, Štrbák, Matejov - Kofčák, Rafanides
ŽK: Kavčák - Kofčák
80 divákov
Rozhodovali: Budáč, Ježík, Šlapka

Zostava Banská Bystrica: Kollár (Maliňák) - Vajda, Bačo, Dobrota, Kofčák, Kyjovský, Rafanides, Čief, Tužinský, Kuruc, Péchy, Telúch

Banskobystrickí futsalisti sa na palubovke ani neohriali a súper sa už v rohu ihriska radoval,. štrelu Marušinca si nešťastne zrazil brankár Kollár a hneď na začiatku zápasu sme museli Žilinčanov doťahovať. Domáci udreli aj druhýkrát po góle kapitána slovenskej “U-21” reprezentácie Vaktora. Do šatní išli futsalisti MIBY s dvojgólovým mankom. Na začiatku druhého polčasu pribehol ako blesk na zadnú žrď Kofčák a po parádnej prihrávke Kyjovského sa prvýkrát radovali  z gólu aj hostia. MŠK sa z tohto zásahu nestihol otriasť a o necelú minútu bol stav vyrovnaný, keď prihrávku Bača zúžitkoval kanonier Rafanides. Od tohto momentu to bol zápas o jednom góle. Päť minút do konca Banskobystričania inkasovali po sťahovačke Štrbáka. Vabank v podobe hry s lietajúcim brankárom nedokázali hostia využiť. Tridsať sekúnd do konca zápasu dal Ostrák potvrďovací gól do otvorenej brány, čím ukončil obrovskú snahu hostí o zisk bodov na Rosinkách.

Branislav Škorec, tréner MŠK Žilina Futsal: "Vo vyrovnanom zápase sa šťastie priklonilo na našu stranu, keď za stavu 2:2 sa čakalo kto dá tretí gól. Vyšlo to na nás, aj keď náš výkon nebol podľa mojích predstáv a boli sme najmä pasívny v defenzíve, nefektívny v ofenzíve. Cez týžden sa musíme lepšie pripraviť na ďalšieho súpera, keďze opäť bude žilinské derby. Určite to bude iný zápas ako ten prvý pred dvomi týždňami."

Richard Bačo, tréner MIBA Banská Bystrica: "Po minulotýždňovom zaváhaní v Leviciach nás čakala náročná úloha zabodovať u Šošonov. Domáci tím sa pred sezónou veľmi posilnil na všetkých postoch. Veľmi sme chceli odčiniť hru a výsledok z Levíc. Zápas začal naším zaváhaním, súper po čiare ušiel a nastrelenú loptu pred bránu si náš gólman nešťastne vrazil do vlastnej siete. Trvalo 5 minút, kým sme sa z toho zaváhania dostali a začali hrať to, čo sme chceli. Hra sa vyrovnala, prichádzali šance, no strelecky sa nám nedarilo skorigovať výsledok. Pritom šance Kyjovského a Rafanidesa si pýtali gól. Čo sa nám nepodarilo, naplno využil súper a po našej chybičke šiel už do dvojgólového vedenia.V kabíne sme hráčom prízvukovali zvýšenú aktivitu, chodiť do šancí a patrične ich potom aj využiť. Druhý polčas sa niesol v našom dobíjaní, domáci sa trochu stiahli, neboli už tak aktívni ako prvý polčas. V priebehu pár minút sa nám podarilo vyrovnať a začínalo sa odznova. V týchto momentoch bolo všetkým jasné, že komu sa podarí skórovať bude mať veľkú výhodu získať všetky tri body. Po našej tutovej šance prišla odpoveď Žilinčanov, keď výhodu dvoch na jedného využili a išli do vedenia. Nepomohla nám ani záverečná power-play a 30 sekúnd pred koncom ešte domáci prikrášlili výsledok. Odohrali sme dobrý zápas proti kvalitnému mužstvu. Bol to taký remízový zápas, ten by bol aj spravodlivý.  Žiaľ, doplatili sme na koncovku, šťastie sa priklonilo k MŠK.  Hru mužstva aj napriek prehre hodnotím pozitívne, musíme sa vyvarovať chybám v defenzíve a zlepšiť zakončenie. Budúci piatok privítame nováčika z Prievidze a iné ako víťazstvo neberieme."

Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: "Zápas v Žiline sa nevyvíjal podľa našich predstáv už od úvodu stretnutia, keď sme v prvej minúte hneď inkasovali. Súper sa dostal na koňa a bol niekoľko minút aktívnejší tímom. Až následne sme zlepšili pohyb a začali byť minimálne vyrovnaným súperom domácim vypracovali sme si niekoľko gólových príležitostí. Po našej veľkej chybe v rozohrávke sme však darovali druhý gól Žilinčanom. V druhom polčase sa naša hra zlepšila, dostávali sme sa čoraz viac do šancí a dve z nich sme aj premenili. Za stavu 2:2 tak bolo opäť stretnutie otvorené a hoci sa šance zrodili na obidvoch stranách, skórovať sa podarilo Šošonom. Tento moment rozhodol o víťazovi stretnutia, aj keď sme sa na konci zápasu ešte pokúsili vyrovnať v poweplay, ale neúspešne."

Ďalší týždeň v piatok si futsalisti MIBY zmerajú sily s Prievidzou na Štiavničkách a snáď si týmto zápasom napravia chuť z prehry so Žilinou.