Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

V Leviciach sme prehrail 2:5

V predohrávke 7. kola Varta futsal ligy odohrali futsalisti MIBY Banská Bystrica stretnutie v Leviciach, kde ešte neokúsili chuť výhry a do zápasu išli s jasným cieľom, zvíťaziť.

Futsal Team Levice - MIBA Banská Bystrica 5:2 (3:2)
Góly: Gabaš 2, Adami, Rakica, Budovec - Kyjovský, Rafanides
ŽK: Chudý - Čief, Kušnír
150 divákov
Rozhodovali: Budáč, Polomský

V stredajší večer ba Banskobystrickí futsalisti stretli na palubovke Levíc ich “Achillovej päty” z minulých sezón. Domáci žlto-zelení prespali úvod a po góloch ostrostrelca Kyjovského a kapitána Rafanidesa v ôsmej minúte viedla MIBA dvojgólovým rozdielom. V pätnástej minúte time-out Bystrického trénerského tandemu nemal na hráčov pozitívny dopad, naopak, akoby od tohto momentu vypustili agresivitu z hláv a s ňou aj chcenie zápas vyhrať. Trojgólová smršť domácich v priebehu troch minút bola odrazom nekoncentrácie hostí. V druhom polčase sa Banskobystričania s výsledkom snažili robiť, čo mohli, no žiadny gól brankárovi domácich nedokázali streliť, hoci šancí na to mali viac než dosť. Levičania sa ešte dokázali presadiť dvakrát a futsalisti MIBY odišli z Levíc bez bodu. V ďalšom zápase vycestujú do Žiliny, kde ich bude čakať súper z MŠK, s ktorým v otváracom zápase sezóny hrali vyrovnanú partiu a oba tímy z palubovky odišli s jedným bodom.

Richard Bačo, tréner MIBA Banská Bystrica: "Na tento nás kľúčový zápas sme sa pripravovali zodpovedne. Vedeli sme, že prípadná výhra nás posunie vyššie a zvykne väčší odstup. Žiaľ zlyhali sme, pritom začiatok sa vyvíjal v náš prospech. Viedli sme po desiatich minútach 2:0 a mysleli si, že sa nám nemôže nič stať. Prestali sme behať a začali robiť chyby. Vycítil som, že môže byť zle, tak som zobral time-out. Prízvukoval som chlapcom, že práve teraz musia dávať pozor, aby sa domáci nedostali späť do zápasu. Prišlo to čo sme všetci nechceli, Levičania v priebehu piatich minút otočili zlepenými gólmi skóre a dostali sa späť do zápasu. Mali sme ešte dostatok času, niečo s tým výsledkom urobiť. Vrhli sme sa do útoku, no zakončenie bolo pre nás zakliate. Súper nás prevyšoval bojovnosťou a túžbou po viťazstve a tým jasne ukázal, že body zostanú doma. Pre nás veľké sklamanie z nášho výkonu. Neostáva nám nič iné ako sa z toho poučiť , aby sa to nezopakovalo."

Martin Majlingtréner MIBA Banská Bystrica: "V dôležitom zápase na horúcej palubovke Levíc sme začali dobre. V prvých pätnástich minútach sa nám podarilo vypracovať si viacero gólových šancí, z ktorých sme premenili dve zásluhou Kyjovského a Rafanidesa. Následne sme však poľavili v koncentrácii, čo súper využil a v priebehu štyroch minút nám strelil tri šťastné góly, ale treba uznať, že bol v tých chvíľach agresívnejším tímom na ihrisku. V druhom polčase sme chceli otočiť výsledok, no naša koncovka bola nedôrazná a naopak domáci nás dvakrát gólovo potrestali z brejkových situácii. Aj vďaka našej poweplay s brankárom Kušnírom sme mali v druhom polčase viac loptu na halovkách my, ale chýbala nám väčšia túžba po dosiahnutí gólu. V tomto pre nás dôležitom zápase tak nakoniec zvíťazil bojovnejší a odhodľanejší tím a uštedril nám veľké ponaučenie do ďalších zápasov."

Najbližšie sa Banskobystrickí futsalisti predstavia na palubovke MŠK ŽIlina futsal, čím začínajú odvetnú časť Varta futsal ligy. Na domácej palubovke odohrajú zápas 22. novembra o 20:00 hod. proti nováčikovi súťaže TNF Lions Prievidza.