Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

V šlágri kola sme prehrali s favoritom súťaže 1:9

V piatok 4. októbra odohrali Banskobystrickí futsalisti v šláger 4. kola Varta futsal ligy o prvé miesto s najväčším ašpirantom na titul Mimelom Lučenec.

Mimel Lučenec – Lion car MIBA Banská Bystrica 9:1 (3:0)

Góly: Matheus 2,  Serbin, Fehérvári, Brunovský, Grgić, Čeřovský, Ricardo, Rafael  –  Kyjovský

ŽK: Keszi – Mikulišin, Péchy

ČK: Olinha – Péchy

Rozhodovali: Behančín, Botka, Mózer

Zostavy:
Mimel Lučenec: W. Olinho, R. Oberman, E. Klema – A. Fehérvári, A. Brunovský,P. Serbin, P. Petík, J. Grcić, Da Costa Lira, R. Sobral, M. Ferreira, J. Melo, A. Keszi, D. Čeřovský.

Banská Bystrica: M. Kušnír, K. Kollár - M. Péchy, P. Vajda, S. Bačo, O. Dobrota, J. Kofčák, M. Kuruc, F. Rafanides „K“, P. Tužinský, M. Kyjovský, M. Mikulišin,  M. Čief

Richard Bačo, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica: „Zavítali sme ku najväčšiemu ašpirantovi na majstra do Lučenca. Tešili sme sa na zápas, kvalitný súper prešpikovaní zahraničnými hráčmi. Divácka kulisa je v Lučenci ohromná, pomáha tomuto športu sa rozvíjať. Pripravovali sme sa, aby sme aj my prispeli k tomuto sviatku. Vedeli sme, akú silu má Lučenecký útok podporovaný brankárom Olinhom. Musím jednu vec hneď na úvod spomenúť, zahrali sme najlepších 16 minút pod mojim pôsobením. Žiaľ, je to málo, zápas trvá 40 min. Tých prvých 16 minút sme dokázali domácich eliminovať, ubrániť výjazdy brankára. Dovolím si tvrdiť, že sme boli vyrovnaným súperom pre domácich. Hra sa musela páčiť aj divákom, ktorí to veľakrát ocenili veľkým potleskom. Záver polčasu nám nevyšiel, urobili sme niekoľko individuálnych chýb, za ktoré nás Mimel trestal. Zvrat mohol prísť vylúčením brankára Olinhu, avšak početnú výhodu sme nedokázali zužitkovať. Gólom Kyjovského po prekrásnej akcii kapitána Rafanidesa, sme ešte chceli zdranatizovať duel, ale v rozkvete nás pribrzdil rozhodca, keď nám prísne vylúčil Maťa Péchyho. Tu sa ukázala sila domácich Brazílčanov, keď oni túto výhodu elegantne využili. Posledných päť minút bolo pre nás asi najťažších, už sme nevedeli ubrániť dobre rozbehnutý stroj a inkasovali sme päť gólov.  To je však jediné, čo môžem vyčitať chlapcom, že to nedohrali so cťou. Niektorým aj vyhŕkli slzy smútku z tak vysokej prehry. Liga pokračuje ďalej a my keď nadviažeme na výkon z prvého polčasu, tak ideme správnou cestou, ktorou sme sa vydali. O týždeň sa doma stretneme s nováčikom z Nových Zámkov, jednoznačne pôjdeme za víťazstvom. Týmto by som chcel pozvať Bystrického diváka na zápas..“

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica:  „Zápas v Lučenci u top favorita sútaže sme nezačali zle a až do 17 minúty sme sa so súperom držali herne aj výsledkovo. Bohužiaľ tri rýchle góly do šatne otriasli našim tímom. Podobný priebeh bol aj v druhom polčase, kde sme dokázali držať s domácimi krok len do jeho polovice. V tomto momente za stavu 3:1 bol vylúčený Péchy a od tohto momentu sme do konca zápasu boli proti Lučenčanom len štatistom a inkasovali sme až ďalších šesť gólov. Napriek hrozivému výsledku musíme chalanov pochváliť za 30 minútový kvalitný výkon. Treba však priznať, že kvalita súpera je v tomto roku opäť vyššia ako minulú sezónu a bude veľmi ťažké pre ostatné tímy vrátane nás, aby sme počas celej sezóny až do play off našli na nich recept ako ich poraziť.“

Marián Berky, tréner Mimelu Lučenec (zdroj: mynovohrad.sme.sk): "Bystrica poskladala veľmi dobrý tím mladých aj skúsených hráčov a má dobrého trénera, ktorý nasadil futsalové princípy a bolo to vidieť. Pre ligu je to len dobre. Od novej posily "Čečiho" chceme to, čo aj v reprezentácii - aby ako mladý hráč rástol. Pomôže nám aj sebe. Má dobrú ľavú aj pravú strelu, no v rámci taktiky sa musí zdokonaliť v bránení. Do súťaže sme išli s cieľom vyhrať ligu, či by tu Pinerola bola alebo nie. Poskladali sme taký tím, aby sme konečne vyhrali súťaž a hrali ligu majstrov."

Na záver stretnutie futsalisti Lion car MIBA Banská Bystrica podporili zbierku pre chorého Samka, ktorému darovali 200 eur.

Ostatné výsledky:

MFK Nové Zámky – MŠK Žilina Futsal 1:6 (0:2)

25.10. o 19:00, TNF Lions Prievidza – Futsal Team Levice

ŠK Makroteam Žilina mala voľno

Najbližšie sa futsalisti Lion car MIBA predstavia v piatok 11.10.2019 o 20:00 hod. v športovej hale Dukla proti nováčikovi z Nových Zámkov.