Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

S favoritom sme prehrali v obidvoch zápasoch

(www.mybystrica.sme.sk) Banskobystrickí futsalisti čelili náročnej misii. Historické štvrťfinále im pridelilo obhajcu titulu za súpera a sila najväčšieho favorita ligy sa ukazovala už od začiatku. V prvom zápase v hlavnom meste Slovenska sa zrodil jasný debakel 13:0. Pred domácimi divákmi sa chcela MIBA lepšie vyznamenať.

2. štvťfinále: MIBA Banská Bystrica - Slovan Bratislava-futsal 2:9 (2:3) - na zápasy 0:2
góly: Vajda, Greško – Kyjovský 3, M. Zdráhal, 2, Haľko, Rischer, Genčúr, Belaník
ŽK: Vajda, Rafanides, Tužinský (všetci MIBA)
400 divákov

Zostava MIBA: Gábriš (Mráz) - Vajda, Jakuba, Greško, Čief "K", Dobrota, Rafanides, Samson, Tužinský

Od začiatku sa bolo na čo pozerať. Bystričania nehrali zle, avšak obrana pôsobila v úvode duelu nekonzistentne a inkasovala 2 góly po menej než 180 sekundách hry. Paradoxne to nakoplo domácich k lepšiemu výkonu počas zvyšku polčasu. Hráčom bolo akoby jasné, že ide o posledný domáci zápas v aktuálnej sezóne. Bol by to úplný zázrak, keby MIBA postúpila cez Slovan. Zverenci Martina Majlinga a Rastislava Kollára nehrali pod tlakom, mali to v hlavách upratané. Po zvýšení útočnej aktivity sa dočkali odmeny v podobe gólu Vajdu.
Po znižujúcom zásahu Bystričania neboli zakríknutí, snažili sa útočiť a najmä v prvom polčase nepripustili, aby sa Bratislavčania dostali do typickej nátlakovej hry. Až v 11. minúte zvýšil hosťujúci Kyjovský na rozdiel dvoch gólov, rovnako ale stihol odpovedať na domácej strane Greško. Diváci v hale sa radovali. Štiavničky zaplnilo 400 ľudí, ktorí videli kvalitný a prekvapivo aj vyrovnaný futsal. Dobré šance na vyrovnanie mali aj Čief s Rafanidesom, ale brankár hostí Brndiar vzadu všetko istil.
Až druhý polčas ukázal naplno silu obhajcu titulu. Tu už Banskobystričanom akoby došli sily a nezmohli sa na lepší výkon. Typicky zlá bola už tradične posledná päťminútovka, v ktorej inkasovali dohromady až 4 góly. Futsalová stránka išla do úzadia a MIBA produkovala viac faulov než vyložených šancí. Slovan si išiel svoju exhibíciu a napokon vyhral 9:2.

23.3 podľa predpokladov dôjde k definitívnej rozlúčke futsalistov spod Urpína v rámci sezóny. Séria hraná na 3 víťazstvá môže spoznať svojho víťaza práve v tento deň v Bratislave. Treba veriť, že Bystrica bude pre Slovan v tomto vystúpení dôstojným súperom. V žiadnom prípade jej nemožno uprieť fakt, že ide o najúspešnejšiu sezónu v histórii klubu.

1. štvťfinále: ŠK Slovan Bratislava futsal  – MIBA Banská Bystrica 12:0 (4:0) – na zápasy 1:0
góly: Haľko 3, Sergio Solano Luchena, Rick, Péchy po 2, Bartošek, M. Zdráhal, Peniak (vlastný)
ŽK: Rick – Tužinský
100 divákov

(www.skslovan.com) V súboji prvého s ôsmym bolo od počiatku jasné, kto bude ťahať za dlhší koniec. Banská Bystrica síce skúšala hru bez brankára, no neúspešne a práve do prázdnej brány inkasovala aj prvý gól v podaní Martina Péchyho. Gabriel Rick v desiatej minúte zvýšil po peknej kombinačnej akcii na 2:0. Do polčasu to bolo o štyri góly, keď si najprv hostia dali vlastný gól a potom Gabriel Bartošek skóroval desať sekúnd pred polčasovým hvizdom. Hostia hrozili z brejkov, tie však zneškodnil spoľahlivý Brndiar.
Cez prestávku vystriedal Martin Rejžek brankárov, miesto Brndiara nastúpil mladý Marek Karpiak. Gólostroj belasých pokračoval, magickú desiatku dosiahol v 33. minúte Španiel Sergio Solano. Do siete Banskej Bystrice padli ďalšie pekné góly, ich počet sa napokon zastavil na čísle dvanásť. V piatok o 20.00 h sa belasí predstavia v Banskej Bystrici a postup do semifinále budú môcť potvrdiť v piatok 23. marca v domácom prostredí.

Martin Rejžek, tréner ŠK Slovana Bratislava Futsaal: "Z našej strany to nebol taký výkon, ako by sme si predstavovali. Vyhrali sme vysokým rozdielom, no s výkonom nemôžeme byť spokojní. Bolo tam strašne veľa chýb a ľahkých strát lôpt. Určite vieme zahrať lepšie...Pozitívom je, že v defenzíve sme boli dôslední a aj vďaka výkonu oboch brankárov sme udržali čisté konto."
Martin Majling, tréner MIBA Banská Bystrica: "V historicky prvom zápase play-off sme na palubovke u majstra nastúpili bez viacerých hráčov. Napriek tomu sme prvý polčas dokázali Slovanistom vzdorovať. Napriek ich prevahe sme sa dostali do niekoľkých čistých šancí, ktoré sme však nevyužili. Po prvom polčase, v ktorom sme inkasovali štyrikrát, však prišla katastrofálna desaťminútovka počas ktorej sme dostali až osem gólov a tak sme opäť z Bratislavy odchádzali s vysokou prehrou."