Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

V Nových Zámkoch sme dve sekundy pred koncom prišli o víťazstvo

V 10. kole najvyššej ligy vo futsale cestovali Banskobystričania do Nových Zámkov na dôležitý zápas o play-off. Obidve družstvá mali pred zápasom zhodne po 7 bodov. V prvom meraní síl v tejto sezóne vyhrali futsalisti MIBY na domácej palubovke 5:1.

MFK Ivekol Nové Zámky – MIBA Banská Bystrica 4:4 (2:1)

góly: Bombicz 2, Dudáš, Rafanides (vlastný) – Konder 2, Tužinský, Čief
ŽK: Bombicz, Dudáš, Oršolík, Gelle – Krejčí, Greško
ČK: Greško
100 divákov

Súboj tabuľkovo vyrovnaných tímov nezačali Bystričania najlepšie. Zámky sa po chybe hostí dostali v 1. minúte do vedenia. V nasledujúcich minútach sa zápas niesol v znamení boja o loptu v strede palubovky a neúspešných pokusoch hostí. Hostia zahodili veľa tutoviek, keď sa v nájazde nepresadili Vajda s Greškom a neuspela ani Čiefova tvrdá strela z uhla. MIBA vycestovala na juh Slovenska v prakticky plnej zostave a dokazovala bodovú ambíciu. Bola totiž v zápase určite lepšia. Zámčania sa trápili a veľa futsalového umenia neukazovali. Bystrica ich svojím tempom hry dokázala aj vyčerpať, domácim však pomohlo zranenie jedného z vlastných hráčov, aby sa upokojili. Pár dobrých šancí, ktoré si vytvorili, ale nekončili v priestore medzi tromi žrďami. To neskôr potrestal Greško, keď si našiel ideálnu pozíciu pri tyči a zverenci Martina Majlinga otočili skóre. Kurióznou situáciou v závere polčasu si to ale pokazili. Najprv nepremenili tutovku pri útoku troch proti jednému a neskorší chaos v obrane priniesol vlastný gól Rafanidesa.
Dvojnásobne sa hráči MIBY chytali za hlavu po zmene strán. Remízový stav zmenili Zámky, keď sa asi po desiatich sekundách presadili na 3:2 z vôbec prvého útoku v druhej časti hry. Ivekol po góle prebral iniciatívu a zasypával bránu hostí dobrými strelami, avšak teraz už bez gólu. Z bezprostrednej blízkosti sa potom nepresadil Čief, ten istý hráč ale už neskôr nezaváhal po dokonalej práci a prihrávke od Rafanidesa. Loptu zasúval prakticky do prázdnej svätyne. Chvíľu na to bola radosť hostí dvojnásobná, keď dobrým prienikom a prekvapivou strelou vyrovnal skóre na 3:3 Tužinský. V 35. minúte po dobrej zahranej štandardnej situácii zúžitkoval nahrávku Savića kapitán Konder a otočil priebeh stretnutia pre Bystričanov, 3:4. Hostia následne robili všetko správne. Držali loptu a aj dôležité víťazstvo vo svojich rukách. Šancí sa veľa nerodilo a zaujímavejšie boli osobné súboje. Nové Zámky sa potom pustili do vabanku, avšak neúspešne. Zdalo sa, že je o víťazovi rozhodnuté, až kým MIBA nepoľavila v tempe hry po neodpískanom faule a chaos v zadných radoch využil osamotený Bombicz na vyrovnávajúci gól. Stretnutie sa tak napokon skončilo remízou, hoci Bystrici k víťazstvu po dlhom čase chýbalo už iba pár sekúnd.

Martin Majling (tréner MIBA Banská Bystrica): „Na zápas do Nových Zámkov sme cestovali prakticky v najsilnejšom zložení s cieľom vyhrať. Bohužiaľ, celozápasový dobrý výkon sme si pokazili slabšou koncentráciou v úvodoch a záveroch polčasov, keď sme všetky štyri góly inkasovali v prvých a posledných minútach. Zvlášť vyrovnávajúci gól 2 sekundy pred koncom po spornom rozohratí outu súperom nás nesmierne mrzí, ale pozitívom je, že chalani opäť ukázali chuť bojovať a pomaly sa dostávame znovu k hernej kvalite z úvodu sezóny.“

Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia po dlhšej dobe na domácej palubovke, kde privítajú v stredoslovenskom derby ŠK Makroteam Žilina. So žilinčanmi prehrali v 2. kole na ich palubovke 2:3, preto im budú mať čo oplácať.