9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

Za 28 sekúnd sme otočili z 3:5 na 6:5 a zvíťazili sme s Podolím!

Za 28 sekúnd sme otočili  z 3:5 na 6:5 a zvíťazili sme s Podolím!

V 10. kole začali odvetné zápasy, Banskobystrickí futsalisti privítali FK Dragons Podolie, s ktorým remizovali v 1. kole na ich palubovke 4:4. Doposiaľ „draci“ s MIBOU prehrali všetky vzájomné zápasy na ich palubovke a túto sériu chceli Banskobystričania predĺžiť.

MIBA Banská Bystrica– FK Dragons Podolie 6:5 (1:2)
Góly: F. Rafanides 3, M. Konder, P. Vajda, R. Greško – P. Zaťovič 3, J. Šimor, P. Hikel
ŽK: M. Čief, F. Rafanides (obidvaja Banská Bystrica)
ČK: M. Čief
150 divákov
Rozhodovali: Ploštica, Havrila

Zostava MIBA: A. Krejči (M. Šveda) – F. Rafanides, M. Konder „K“, P. Peniak, L. Ríša, R. Greško, P. Vajda, P. Širka, M. Čief, J. Kuník

V úvodných minútach si obidve mužstvá vypracovali šance na strelenie prvého gólu v zápase, ale proti boli obidvaja brankári, ktorí príležitosti zlikvidovali. V 5. minúte využil zaváhanie domácej obrany Šimor a zoči voči Krejčímu otvoril zápasové skóre, 0:1. O necelé tri minúty neskôr Vajda prihral voľnému Konderovi pred bránu a svojim prvým gólom v sezóne vyrovnal na 1:1. V nasledujúcich minútach sa domáci aj hostia dostali do šancí, ale ani jednu nevyužili. V 16. minúte sa dostalo Podolie do prečíslenia, ktoré využili a gólom Zaťoviča sa dostali opäť  do jednogólového vedenia. V ďalších minútach sa dostali do príležitostí domáci, najviac aktívny bol Čief, ale ani jednu z možností nevyužil. V poslednej minúte prvého polčasu po šiestom faule kopali domáci desaťmetrový trestný kop, ale Konder nastrelil iba Trebatického. Do šatní odchádzali hostia hostia s jednogólovým vedením.
Vstup do druhého polčasu mali lepší domáci, ktorí sa snažili vyrovnať. Potom si aj hostia vypracovali šance na strelenie tretieho gólu, ale proti bol domáci brankár Krejčí. V 27. minúte nezachytili domáci hráči pohyb Zaťoviča a ten strelil svoj druhý gól v zápase, 3:1. O pár minút neskôr mal dobrú šancu na zníženie Peniak, ale jeho kľučku vystihol Trebatický. V nasledujúcich minútach boli aktívnejší hostia, ale svoje príležitosti nevyužili. V 34. minúte po peknej kombinácii Rafanidesa s Čiefom druhý menovaný znížil na 2:3. O dve minúty neskôr po rohu zvýšil na rozdiel dvoch gólov Hikel. Domáci následne začali hrať powerplay. V 37. minúte mali možnosť štandardnej situácie hráči MIBY, ktorú využili a znížili opäť na rozdiel jedného gólu. V tej istej minúte dostal Čief druhú žltú kartu a následne červenú. Hostia mali možnosť zvýšiť náskok v presilovke a to sa im aj podarilo tretím gólom Zaťoviča v stretnutí. Bolo necelých 70 sekúnd do konca stretnutia, keď domáci znížili zásluhou Vajdu na 4:5. O 19 sekúnd neskôr Rafanides vyrovnal na 5:5 a o ďalších 9 sekúnd neskôr opäť Rafanides zavŕšil svoj prvý hetrik v drese MIBY a zariadil víťazstvo domácim. Presne to isté sa udialo v zápase Banskej Bystrici s Podolím v sezóne 2014/2015, keď tri minúty pred koncom prehrávala MIBA 3:5 a nakoniec vyhrala 6:5 dvomi gólmi v poslednej minúte!

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): „V prvom polčase sme chceli hrať zodpovedne v obrane a snažiť sa prelomiť streleckú smolu z predchádzajúcich zápasov. Najväčšie problémy nám vznikali z nezachytávania nábehu hráčov po prihrávkach na pivota. Pred branou súpera sme nedotiahli niekoľko sľubných príležitosti neuzavretím vzdialenejšej žrdi. V druhom polčase sme nepremenili dve vyložene príležitosti a naopak sme inkasovali dvakrát po kombináciách s pivotom. Počas celého polčasu najmä Čief burcoval ostatných k väčšej útočnej aktivite. Keď sa nám konečne podarilo znížiť na rozdiel gólu, prišlo vylúčenie, po ktorom sme inkasovali pre niektorých divákov KO. Do konca stretnutia ostávalo iba niečo okolo 70 sekúnd. Takticky ťah kolegu trénera Majlinga a obrovské chcenie v závere hrajúcej šestice hráčov prinieslo po vyše roku a pol rovnaký zázrak s tým istým súperom. Napriek radosti z víťazstva však musím povedať, že v najvyššej futsalovej súťaži na Slovensku sa nedodržujú pravidla ani najevidentnejšie viditeľných situáciách. Vzdialenosť múru, úder do hlavy, čas držania lopty brankárom a pod.“

Filip Rafanides, hráč MIBA Banská Bystrica: „Bol to pre nás veľmi dôležitý zápas, aj po tom ako nám vylúčili Michala Čiefa a dostali sme v oslabení gól na 3:5 asi 2 minúty pred koncom, sme si s chalanmi povedali, že tento zápas ešte otočíme a nakoniec sme to aj dokázali. Potvrdilo sa to, čo nám vkuse opakujú, že vo futsale sa da zápas otočiť aj za minútu, nám sa to podarilo za 9 sekúnd! Sme veľmi radi, že sme získali tieto dôležité 3 body, patrične sme to oslávili a teraz ideme ďalej.“

Ostatné výsledky 10. kola:
Across Pinerola Bratislava - Wild Boys ´02 Bratislava 4:4 (1:1)
Futsal Team Levice - Slov-Matic FOFO Bratislava 2:10 (2:4)
ŠK Makroteam Žilina - MFsK Nitra 9:3 (4:0)
MFK Tupperware Nové Zámky - 4FSC FTVŠ UK Bratislava 6:10 (3:3)

V 11. kole sa MIBA predstaví na palubovke FTVŠ UK Bratislava, v prvom meraní síl prehrali Banskobystričania 2:4. Najbližšie sa futsalisti MIBY predstavia na domácej palubovke 16.12.2016, kedy privítajú desaťnásobného majstra Slovenska Slov-Matic FOFO Bratislava.