Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

Sme vo finále! V domácom prostredí sme potvrdili víťazstvo z palubovky Žiliny

Pred odvetným semifinálovým zápasom mali Banskobystrickí futsalisti vytvorený dvojgólový náskok.

MIBA Banská Bystrica – KSF DOXX Žilina 3:0 (1:0), prvý zápas 5:3
Góly: M. Giertl, M. Konder, P. Vajda
ŽK: J. Rosenzweig, S. Lazar
150 divákov
Rozhodovali: P. Budáč st., T. Dobrocký

Zostava MIBA: D. Škubák (R. Filadelfi) – M. Konder „K“, M. Giertl, V. Giertl, R. Greško, D. Kohút, R. Kútik, P. Vajda, M. Číž, L. Riša, R. Kollár, S. Kršák

Stretnutie sa začalo v opatrnom duchu, ani jedno mužstvo nechcelo spraviť nejakú chybu a poslať tak súpera na koňa. Prvú dobrú príležitosť na otvorenie skóre mal domáci kapitán Konder, toho ale dobre vychytal žilinský gólman Juhás. Hostia sa následne odhodlali k hre bez brankára. Loptu držali viac na svojich halovkách, z čoho pramenili dve dobré šance, ale s obidvomi si poradil domáci Škubák. V 17. minúte sa po nedorozumení Žilinčanov dostal k lopte Matrin Giertl a strelou z vlastnej polovice trafil opustenú bránu hostí. Hráči Žiliny mohli ešte v prvom polčase tento nepriaznivý stav zmazať, ale šance Gavrilova a Lazara zostali nevyužité.

Navrátilec v bránke Banskej Bystrice Dominik Škubák nedovolil súperovi skórovať ani raz Banskobystričania si v druhom polčase strážili tesný náskok a sami sa snažili vyrážať do nebezpečných protiútokov. V 29. minúte opäť pri hosťujúcej hre bez brankára dobre prečítal hru Konder a zvýšil náskok domácich. Tretí gól MIBY mohol pridať Greško, ale jeho pokusy opečiatkovali tyč a brvno žilinskej svätyne. V závere ešte upravil skóre po prihrávke Kondera Vajda. Banská Bystrica zdolala Žilinu aj v druhom zápase a jednoznačne tak postúpila do finále Openligy.

Rastislav Kollár (tréner MIBA Banská Bystrica): Nechceli sme nič podceniť, hrali sme zo zabezpečenej obrany a v útoku neriskovať. Pripravovali sme sa na to, že budú hrať Žilinčania bez brankára. Spočiatku sa nám to nedarilo brániť, ale po oddychovom čase sa to zlepšilo a dali sme gól do odkrytej brány. Zodpovednosť nám zväzovala nohy a smerom dopredu sme nehrali tak, ako hrávame. Pre divákov to nebol atraktívny duel, ale taktiku sme podriadili postupu do finále.“

Michal Konder (kapitán MIBA Banská Bystrica): „Pre divákov nie veľmi atraktívny zápas sme podriadili taktike, ýe budeme brániť a vychádzať do rýchlych protiútokov, čo super využíval dlhým držaním lopty aj vďaka powerplay. Od začiatku zápasu poctivým bránením sme Žilinu pustili do jednej, resp. dvoch vyložených šancí. Dokázali sme dvakrát získať loptu a streliť dva góly do prázdnej brány, čím sme rozhodli zápas. Po dvoch dobrých zápasoch z nasej strany sme zaslúžene postúpili do finále.“

Výsledok druhého semifinále:
1. FsK Kysucké Nové Mesto – FC Spartak Trnava-futsal 5:5 (3:3), prvý zápas 2:2 – Trnava postupuje nakoľko strelila viac gólov na palubovke súpera

Prvý finálový zápas odohrajú futsalisti v Trnave v sobotu 20. februára. Odvetný zápas sa bude hrať 26. februára v športovej hale Badín. Vzájomné zápasy zo základnej časti:
FC Spartak Trnava-futsal - MIBA Banská Bystrica 5:7
MIBA Banská Bystrica – FC Spartak Trnava-futsal 2:2