9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

V prvom zápase štvrťfinále sme jednoznačne zdolali Bratislavčanov

MIBA Banská Bystrica - 4FSC Bratislava 11:0 (4:0)

Góly MIBA: 3. Krištofík (Belaník), 5. Krištofík (Kyjovský), 10. Belaník (Rafanides), 12. Kyjovský (Krištofík), 23. Krištofík, 24. Rafanides (Čief), 26. Kyjovský, 31. Kyjovský (Belaník), 36. vl. Genčúr, 37. Belaník (Hudek), 40. Čief (Vajda)

Zostava MIBA: Mičuda (Pecho) - Rafanides (C), Čief, Vajda, Hudek, Belaník, Kyjovský, Krištofík, Kaľavský, Tužinský, Kršák

ŽK MIBA: -

Prvý zápas štvrťfinále proti 4FSC Bratislava sme odohrali netradične v Badíne. Proti súperovi sme mali zo základnej časti bilanciu dvoch výhier a tak sme boli v zápase jasným favoritom.

Už od úvodu stretnutia sme diktovali tempo hry. Súper sa zameral viac na bránenie od polovice ihriska, čo sme aj očakávali. Našťastie sa nám ich obranu podarilo prekonať už v 3. minúte, kedy otvoril skóre stretnutia po prihrávke Belaníka efektnou a presnou pätičkou Patrik Krištofík – 1:0. Autor úvodného presného zásahu pridal druhý gól už v 5. minúte, kedy bol pred bránou na konci peknej akcie na jeden dotyk – 2:0. Tretí gól sa nám podarilo pridať v 10. minúte, keď sa prudkou strelou zo strednej vzdialenosti k pravej tyči brány hostí presadil Marek Belaník – 3:0. V 12. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj Matúš Kyjovský, ktorý pálil z ľavej strany z prvej presne po prihrávke Krištofíka – 4:0. Do polčasu sa skóre už nemenilo, aj keď šancí bolo na našej strane ešte veľký počet. Na druhej strane, súper hrozil z brejkových stiuácii, ktoré však s prehľadom riešil v našej bráne Mičuda.

Ďalšie góly sme si teda nechali do druhého polčasu. V jeho 3. minúte zakončil gólovo svoj protiútok po pravej strane Krištofík, ktorý tak spečatil hetrik. Za slova hlásateľa, ktorý oznamoval priebežný stav 5:0, priťukol Čief loptu Filipovi Rafanidesovi a náš kapitán prudkou ranou zvýšil už na 6:0. Medzi strelcov hetriku sa zapísal aj Kyjovský, ktorý v 26. minúte uspel v súboji pred bránou bratislavského tímu a v 31. minúte zvýšil svojím tretím gólom už na 8:0, keď si na ľavej strane pekne obhodil brániaceho hráča a následne upratal loptu k ľavej tyči brány hostí. Deviaty gól si v 36. minúte hráči tímu 4FSC strelili sami po ďalšej našej peknej kombinácii. Krátko na to sa Belaník pred pokutovým zemím zbavil brániaceho hráča a svojou druhou gólovou strelou v zápase zaokrúhlil na 10:0. V poslednej minúte sme pridali ešte jeden presný zásah, keď sa zapísal do streleckej listiny aj Michal Čief, ktorý bol na konci rýchlej kombinácie v protiútoku a zavŕšil tak dkóre na 11:0.

Martin Majling, tréner: „Na prvý zápas štvrťfinále proti Bratislavčanom sme sa poctivo pripravovali a išli do zápasu naplno. Našťastie sme si na rozdiel od zápasu s Komárnom postrážili úvod stretnutia a nedali sme súperovi možnosti na brejkové situácie. Naopak, boli sme dostatočne trpezliví pri našom dlhom držaní lopty a počkali sme si na diery v obrane hostí. Po pekných kombináciách sa nám už úvodnej päťminútovke podarilo streliť dva góly a ďalšie dva pridať do polčasovej prestávky po krásnych kombináciách. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, ale zvýšili sme ešte efektivitu v zakončení. Konečný výsledok hovorí jednoznačne v náš prospech, avšak v niektorých situáciách nás výborne podržal aj spoľahlivý Mičuda v našej bráne. Teraz sa však už sústredíme na odvetu v utorok v Bratislave, kde nás bude čakať určite oveľa náročnejší duel ako v Badíne.“

Záznam a highlity zo stretnutia si môžete pozrieť po kliknutí na nasledujúce odkazy

záznam celého zápasu

Odveta štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej futsalovej súťaže je na programe v utorok 3. mája v Bratislave na palubovke tímu 4FSC FTVŠ Prírodovedec UK.