Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

Z Nových Zámkov si odnášame päť bodov

Na trojzápas do nových Zámkov sme cestovali s cieľom zisku šiestich bodov, hoci sme v mierne oklieštenej zostave vedeli, že tri kvalitné zápasy budú veľmi náročnou fyzickou skúškou nášho mužstva. Absencie Bača a v úvodnom zápase aj Kondera sme aspoň čiastočne vykompenzovali povolaním Šlehofera, ktorý na turnaji nakoniec podal solídne výkony.

Ridop MIBA Banská Bystrica - MŠK Žilina-futsal 3:3 (0:1)
Góly: Vajda 2, Čief
Zostava: Kušnír (Šimo) - Čief, Vajda, Peniak, Šlehofer, Král, Marko, Tužinský, Prokaj

Do úvodného stretnutia proti favoritovi MŠK Žilina sme vstupovali s cieľom potrápiť súpera a pokúsiť sa ho obrať o body. Tak ako my, aj súper pricestoval do Nových Zámkov bez niektorých dôležitých hráčov. Úvod zápasu nám vyšiel herne, keď sme si vypracovali niekoľko čistých šancí, no brankára Herka sme nedokázali prekonať celý prvý polčas. Na druhej strane sa po brejkovej situácii presadil Hudek a do šatní sme išli za stavu 0:1. V druhom polčase sa hneď v úvode presadil Vajda a o pár minút nás poslal od vedenia ten istý hráč po šikovom zakončení. Od tohto momentu hrali Žilinčania v podstate až do konca zápasu power-play. Najprv nám šošoni dokázali vyrovnať, keď si strelu nešťastne zrazil Čief, no o dve minúty dokázal vsietiť gól aj do súperovej bránky, keď s prehľadom cez celé ihrisko strelil gól do prázdnej bránky súpera. Počas dlhotrvajúcej hry bez brankára súpera sa nám bohužiaľ nepodarilo rozhodnúť, keď Peniak nestihol tečovať dobrú rozohrávku rukou Kušníra do prázdnej súperovej brány a tiež netrafil sám prázdnu bránu cez celé ihrisko. Štyri minúty pred koncom zápasu prišiel trest, keď Hudek skóroval po peknej akcii Žilinčanov a v posledných sekundách po našej chybe mohol dokonca rozhodnúť Belaník a obrať nás o všetky body. V prvej tohtosezónnej konfrontácii sme tak proti druhému tímu tabuľky uhrali remízu.

Vyjadrenie trénera Majlinga:

"V zápase proti MŠK Žilina sme očakávali častú hru bez brankára od súpera, čo sa už od úvodu stretnutia stalo aj skutočnosťou. Vzhľadom na tri zápasy za tri dni sme sa na tento variant hry pripravovali aj my, nakoľko hrať v plnom tempe od piatku do nedele s ôsmimi chalanmi je nemožné. V podstate celý zápas bol rozdelený na dve fázy Pokiaľ sa hrala hra 4 na 4, dokázali sme si vypracovať viac šancí súper, no počas Žilinskej power play nám skúsení hráči hrozili nepríjemnými strelami a kombináciami. Končená remíza nás v taktickom zápase môže mrzieť, ale vzhľadom na čistú šancu súpera v závere stretnutia môžeme byť nakoniec aj za bod radi."

MŠK MAYERSON Nové Zámky - Ridop MIBA Banská Bystrica 1:6 (1:2)
Góly: Čief 2, Marko 2, Kušnír, vlastný
Zostava: Kušnír (od 38.minúty Šimo) - Čief, Vajda, Peniak, Šlehofer, Král, Marko, Tužinský, Prokaj, Konder

Druhý zápas proti domácim Novým Zámkom bol dôležitým súbojom vzhľadom na naše ambície bojovať o medailové pozície v tabuľke. S domácimi sme pred tromi mesiacmi rovnako na ich palubovke prehrali a tak sme im chceli vrátiť požičané a k družstvu sa zapojil aj kapitán Konder, ktorý nám chýbal v prvom zápase. Úvod stretnutia nám vyšiel výborne, keď Kušnír vyviezol loptu, krásne našiel Čiefa a ten strelou bez prípravy prekonal domáceho brankára. Následne nás niekoľkokrát podržal brankár Kušnír výbornými zákrokmi a využívali sme ho aj na hranie na súperovej polovici, aby sme opäť šetrili sily. Na konci prvého polčasu prišla pekná individuálna akcia Marka, ktorý po sóle cez celé ihrisko prekonal súperovho brankára. V tej iste minúte si však náš hráč zrazil loptu ja do vlastnej siete. V druhom polčase sa nám podarilo odskočiť narozdiel troch gólov, keď najprv vybojoval loptu Marko a Čief rutinérsky premenil svoj nájazd. V rovnakej minúte ešte padol vlastný gól súpera, keď Vajdoovi vypichol loptu domáci hráč a tá skončila až v sieti brankára Blaškoviča. Od tohto momentu sa snažil hrať súper bez brankára, no naša dobrá defenzíva vyústila do gólu Kušníra cez celé ihrisko. V záverejných minútach sme aj my chodili do hry s brankárom na polovici súpera a po peknej kombinácií v tejto hernej situácii skóroval aktívny Marko.

"Na hru domácich sme sa dôkladne pripravili, poznali sme ich štýl hry a chalani dôkladne dodržiavali taktické pokyny. Navyše sme si počas zápasu vypracovali šance, ktoré sme dokázali premeniť, pokým súperove šance likvidoval spoľahlivo Kušnír. Som rád, že k tomuto zápasu pristúpili naši chalani zodpovedne a ukázali svoju silu a aj fakt, že prehra v Nových Zámkoch pred tromi mesiacmi bola zapríčinená dlhým tréningovým výpadkom a ťažkou adaptáciou na špecifický povrch v ich domácej hale."

Futsal Team Komárno - Ridop MIBA Banská Bystrica 4:4 (3:2)
Góly: Peniak 2, Vajda, Čief
Zostava: Kušnír (Šimo) - Čief, Vajda, Peniak, Šlehofer, Král, Marko, Konder

Tretí zápas proti Komárnu sa hral už len so sedmičkou hráčov, ktorí mali v nohách už dva zápasy, narozdiel od Komárna, ktoré hralo len svoj druhý zápas na turnaji. Zápas, v ktorom sme sa počas jeho celého priebehu trápili s efektivitou zakončenia sa začal zle pre našich chalanov. U v úvode stretnutia sme inkasovali po nedorozumení Kušníra s Konderom a krátko na to životnou strelou prekonalo Kušníra Komárno aj druhýkrát. V polovici polčasu síce znížil Peniak, no Komárno z priameho kopu išlo opäť do dvojgólového vedenia. Do polčasu znížil ešte Vajda, keď premenil asi našu desiatu čistú šancu len na druhý gól. Druhý polčas sme začali dobre a našu aktivitiu zužitkoval na vyrovnanie Čief, no po rýchlom šťastnom góle Komárna sme opäť prehrávali. Celý druhý polčas bol kópiou toho prvého s tým, že okrem množstva nepremenených šancí sme čoraz častejšie hrali powerplay s Kušnírom a po peknej akcii sa nám podarilo vyrovnať Peniakom. V posledných minútach zápasu sme ešte nevyužili ďalšie dve čisté gólové šance a tak nás strata bodov môže veľmi mrzieť.

"Na tretí zápas proti Komárnu sme nastúpili so siedmimi hráčmi, ktorí podali výborné výkony v predošlých dvoch zápasoch. Na futbalovo zdatného súpera sme sa snažili zareagovať zakomponovaním futsalových prvkov v čo najväčšom rozsahu. Bohužiaľ pohybová aktivita nebola už taká, akú by som si predstavoval. Napriek tomu sme si vypracovali veľké množstvo šancí, ale únava sa podpísala aj pri ich katastrofálnom zakončovaní. K slabej efektivite využitia šancí sa bohužiaľ pridali aj smolné góly v našej sieti. Snahu chalanom nemôžem uprieť, no na ich pohybe, odhodlaní, agresivite a tvrdosti zakončenia bolo badať, že hrajú tretí zápas v rozmedzí 42 hodín. Mrzí ma hlavne fakt, že po dvoch výborných výkonoch a aj výsledkoch, sme v treťom zápase mierne znegovali predošlé dva dni. Verím však, že chalanov to ešte viac namotivuje a o už o týždeň zabojujeme šesť bodov na turnaji na domácej palubovke."