Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

V Prievidzi sme získali tri body z dvoch zápasov

Po sedemtýždňovej pauze sme opäť dostali možnosť odohrať ďalšie dva súťažné zápasy. Do Prievidze na dvojzápas proti domácim a Lučencu sme cestovali s jasným cieľom a to získať 3 body proti domácim a odohrať dôstojný zápas proti jednoznačnému lídrovi súťaže z Lučenca.

TNF Prievidza - RIDOP MIBA Banská Bystrica 8:10 (3:3)
Góly: Čief 3, Konder 2, Bačo 2, Kráľ, Prokaj, Peniak
ČK: Kušnír

Zostava: Kušnír (od 21. minúty Šimo) - Konder, Vajda, Čief, Bačo, Savič, Král, Marko, Peniak, Prokaj

Na sobotný zápas sme nastupovali s deviatimi hráčmi a dvomi brankármi. Od úvodu zápasu sme boli lepším tímom, no nepodarilo sa nám využívať naše šance. Efektivita bola veľmi nízka a hoci sme viedli tesne pred koncom polčasu 3:1 po góloch Čiefa, Prokaja a Krála, mohli sme pridať ďalších minimálne päť gólov z vyložených šancí. Bohužiaľ ku koncu polčasu sme poľavili v agresivite a súper nás potrestal dvomi lacnými gólmi. Hneď na začiatku druhého polčasu sa nám neosvedčila hra s brankárom Kušnírom na polovici súpera a po jeho chybe a následnom faule videl červenú kartu. Do bránky nastúpil mladý sedemnásťročný reprezentant Adrián Šimo. Bohužiaľ okamžite pri presilovke súpera sme inkasovali a keď súper pridal aj ďalšie dva góly, vyzeralo to s nami zle. Našťastie chalani neprestali bojovať a verili si, že góly začnú konečne padať aj nám. Stalo sa tak až v 29. minúte, kedy sme zlomili trištvrte zápasovú smolu a začali sme strieľať góly dovtedy výbornému chytajúcemu Banskobystričanovi Mútňanovi v službách Prievidze. V priebehu dvoch minút sme vyrovnali dvomi gólmi Kondera a jedným Čiefa a hoci súper opäť viedol, dokázali sme vyrovnať hattrickom Čiefa. Do vedenia nás poslal Bačo, ktorého pekne našiel Savič. Síce súper ešte vyrovnal na 8:8, ale krásnou strelou Bačo opäť skóroval a do prázdnej bránky pečatil stav zápasu na 10:8 obetavý Peniak.

Zhodnotenie trénera Majlinga zápasu proti TNF Prievidza:

"Zápas proti Prievidzi hodnotím z pohľadu výsledku pozitívne, keďže cieľ vyhrať sme splnili. Na chalanoch však bolo cítiť, že hrajú súťažný zápas skoro po dvojmesačnej pauze a keďže sme nemali možnosť trénovať počas prestávky, bolo vidieť najmä absenciu nacvičených signálov zo štandardných situácií, čo je pri futsale podstatná zložka zápasového výkonu. Napriek tomu boli chalani aktívnejším tímom a hoci sme nepodali optimálny výkon, bojovnosť a chcenie nemôžem chalanom uprieť. Ich túžba vyhrať sa ukázala v druhom polčase, keď po vylúčení Kušníra a inkasovaní troch góloch v bráne s mladým debutantom Šimom, nezložili zbrane a ukážkovo otočili skoro stratený zápas."

Mimel Lučenec - RIDOP MIBA Banská Bystrica 5:2 (1:1)
Góly: Čief 2

Zostava:  Šimo - Konder, Vajda, Čief, Bačo, Král, Marko, Peniak,

V druhom zápase proti topfavoritovi súťaže nám chýbali potrestaný Kušnír a tiež Prokaj so Savičom, ktorí nám pomohli v sobotnom zápase proti Prievidzi. V zostave v bráne s mladým Šimom a siedmymi hráčmi sme chceli odohrať dôstojný zápas. Celý prvý polčas bol akousi kópiou nášho zápasu s Prievidzou len v opačnom garde. Lučenec bol aktívnejší, lepší, no naši chalani bojovali a pri množstve šancí súpera sme mali aj poriadnu dávku šťastia. Každopádne vynikajúci výkon mladého Šima a obetavá defenzíva všetkých hráčov vyústila v naše vedenie, keď sa v 15. minúte po brejkovej situácii, keď Peniak vypichol loptu Grcičovi a pekne ju naservíroval Čiefovi. Ten s nevídaným pokojom rutinérsky prekonal brankára Olinhu. Bohužiaľ v posledných sekundách prvého polčas nám Lučenec vyrovnali a do šatní sme išli za stavu 1:1. Začiatok druhého polčasu patril opäť majstrovi a dvomi rýchlymi gólmi ukázal svoju silu v úvode polčasov. Čief síce ešte po peknej akcii znížil, no súper mal do konca zápasu už navrh a strelil ešte dva góly. Hoci sme cítili krivdu pri nájazde Kondera, keď brankár Olinha evidentne zahral rukou mimo územia šestky a nebol napriek tomu vylúčený, na konečnom víťazstve Lučenca by to asi nič nezmenilo. Napriek výsledku 2:5 sme odohrali výborný zápas a nad očakávania sme potrápili lídra súťaže.

Zhodnotenie trénera Majlinga zápasu proti Mimel Lučenec:

"Do zápasu s Lučencom sme vstupovali s cieľom kvalitne brániť a fyzicky udržať krok s lídrom súťaže čo možno najdlhší čas. Naša defenzíva bola v prvom polčase výborná a hoci mal súper množstvo šancí, výborný Šimo a niekedy nedôrazné zakončenie súperových hráčov nám dávalo šancu na dobrý výsledok. Remízový prvý polčas bol pre nás vzpruhou do druhého polčasu, no hneď v jeho údove súper pritlačil a odskočil na dva góly. Našim chalanom pomaly dochádzali sily, ale napriek tomu dokázali bojovať až do konca zápasu. Mrzí ma len situácia šesť minút pred koncom, keď Olinha evidentne úmyselne zahral rukou mimo šestky súpera a napriek tomu nebol vylúčený. Tento moment by možno nezvrátil výsledok zápasu, ale bolo by dobré, aby sa používal rovnaký meter pri posudzovaní faulov a zákrokov brankára, nakoľko zápas predtým nám bol vylúčený brankár Kušnír po jeho faule na súperovej polovici. Každopádne dávam klobúk dole pred našimi siedmymi statočnými a brankárom Šimom, ktorí dokázali aj druhýkrát v sezóne prehrať s Lučenecom len o tri góly, hoci majster mal pred týmto zápasom priemer 10 strelených gólov na zápas."