Futsal Team Komárno

9. kolo, Pi 12.11.2021 20:00

Futsal Team Komárno4

Zápas s MŠK Žilina sa nedohral

Po minulotýždňovom fantastickom víťazstve 10:1 nad Makroteamom Žilina sme nastúpili v Badíne na stretnutie 2.kola Varta futsal ligy proti MŠK Žiline. Stretnutie sa nedohralo z dôvodu poruchy elektriny.

Stretnutie sme nezačali ideálne a už po 80-tich sekundách sme po prihrávke Štrbáka na nekrytého Hudeka inkasovali. Súpera sme sa snažili predčiť získaním územnej prevahy a svojim dôrazom v osobných súbojoch. V štvrtej minúte stretnutia vybojoval hosťujúci Štrbák rohový kop, ktorý kapitán Hudek zahral na robusného Belaníka a ten tvrdou strelou z približne 12 metrov prekonal brankára Kušníra. Veľká šanca našich futsalistov prišla v 7.minúte, kedy sa po rýchlom rozohratí Kušníra pripravoval na dorážku Markovej strely Vajda, no v poslednej chvíli zakročil hosťujúci Zdráhal a nasledovala séria troch rohových kopov pre hráčov Ridopu, z nich sme strelou Marka vyťažili len nastrelenú žrď. V 10.minúte sa pri strele Martona zaskvel Kušnír a v tej istej minúte sme začínali našu útočnú akciu opäť našim gólmanom, ktorý dlhou loptou hľadal Rafanidesa, no brankár Kavčák bol pri lopte skôr. K odrazenej lopte sa dostal Sebastián Bačo, ktorý prihrávkou pred bránu ponúkol gól Rafanidesovi, no náš kapitán zakončujúci pravačkou si následne ľavačkou sám strelu zastavil. V 12.minúte si náš tím situáciu v zápase skomplikoval, keď sa po faule na hosťujúceho Štrbáka červenalo pred očami Čiefa a nasledovala 2-minútová oslabovka nášho tímu. Súper ju aj napriek využitému time out-u nevyužil a mužstvá pokračovali v plnom počte hráčov. Ďalšia brejková situácia v podaní našich hráčov prišla v 14.minúte, keď Bačo prihrával na ľavú stranu Vajdovi a jeho strela len tesne minula žrď hosťujúcej brány. Necelých 5 minút pred koncom prvého dejstva sme mali výhodu nepriameho kopu z hranice bránkového územia. Na jeho realizáciu sa podujal Konder s Mikulišinom, no druhého menovaného hosťujúci brankár vychytal. Naši hráči sa v 19.minúte prostredníctvom Kondera dopustili šiesteho faulu a nasledoval tak kop na bránu z desiatich metrov. Loptu si postavil silný Belaník, no proti nemu stál Marek Kušnír a svojou pravou nohou zabránil ďalšiemu inkasovanému gólu. V poslednej minúte stretnutia fauloval kapitán Rafanides a tak znovu nasledovala "desiatka". Náš kapitán si za "pochvalné" slová smerom k rozhodcovi vyslúžil žltú kartu. Na realizáciu kopu sa podujal Marton, no opäť bol úspešnejší Kušnír. Do šatne tak išli mužstvá za stavu 0:2. V druhom polčase sme začali o niečo aktívnejšie a po peknej narážačke medzi Bačom a Vajdom sa druhý menovaný dostal do zakončenia, no strele opäť chýbali len centimetre. Na tabuli svietil čas 22:16 a zrazu nesvietilo nič. Porucha na elektrickom vedení prerušila stretnutie a privolaným technikom sa počas 60-minútovej čakacej doby nepodarilo poruchu opraviť. Osud nedohraného stretnutia tak majú v rukách predstavitelia zväzu.

Ridop MIBA Banská Bystrica - MŠK Žilina futsal 0:2 (0:2)

NEDOHRANÉ

Góly: 2.Hudek, 4.Belaník

ŽK: 20.Rafanides

ČK: 12.Čief

Diváci: 10

Rozhodovali: Kopec, Havrila - Mózer

Martin Majling, tréner Ridop MIBA BB: "Prvý domáci zápas proti kvalitnému súperovi sme začali zle. V úvodných piatich minútach sme akoby ostali ešte v šatni a darovali hosťom množstvo priestoru na kombináciu i zakončenie, čo vyústilo do dvoch inkasovaných góloch v našej sieti. Po druhom góle sme však pridali na dôraze v defenzíve, získavali sme viac lôpt a daril sa nám aj prechod do útoku, no celý polčas chytal výborne súperov brankár Kavčák a nedovolil nám skórovať. Na druhej strane mohol však súper zvýšiť svoje vedenie, keď sme po červenej karte Čiefa ubránili oslabenie a výborný Kušnír zlikvidoval aj dva desaťmetrové kopy. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, no bohužiaľ už po troch minútach našu snahu o skórovanie prerušili technické problémy. Celkovo hodnotím zápas, v ktorom sme sa snažili zapojiť všetkých chalanov do zápasu, pozitívne až na niekoľko minút poznačených nekoncentráciou. Samozrejme kvalita súpera, ktorý hral na svojich šesť súčasných a bývalých reprezentantov, bola na vysokej úrovni. Futsalovo sme stáli proti kvalitnejšiemu tímu, ktorý môže v tejto sezóne potrápiť aj najväčšieho favorita Lučenec, kde sa predstavíme o týždeň."

Hráči Ridop MIBA Banská Bystrica sa v nasludujúcom stretnutí predstavia v Lučenci 9.októbra.