ŠK Makroteam Žilina ju..2

8. kolo, Št 10.3.2016 10:00

Futsal Team Levice jun..3

Juniori zakončili sezónu jednou výhrou a jednou prehrou

Na záverečný dvojzápas cestovali juniori do Levíc, kde odohrali dva zápasy, najprv s Kaniankou a potom s Trnavou.

Lion car MIBA Banská Bystrica U-20 - TNF MIA SAN MIA Kanianka U-20 4:1 (1:0)

góly: Král, Telúch, Binder, Prokaj . Lokaj

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica U-20: "V poslednom dvojzápase sme nastúpili najprv proti Kanianke, ktorá bola v tabuľke o štyri body pred nami. Od úvodu zápasu sme pozorne bránili a hrozil najmä po brejkových stiuáciách, ale aj po dôraze pri vysunutej defenzíve. V prvom polčase jednu z týchto príležitostí premenil Binder. Druhý polčas nám súper začal robiť viac problémy aktívnejším pohybom, no chalani naďalej držali dobre defenzívu a zásluhou Krála po peknej akcii Pala Telúch sme viedli 2:0. Hostia síce dokázali znížiť po chybe v našej rozohrávke, ale na konci zápasu sme pridali gól Samom Telúchom a pri súperovej powerplay aj Prokaj do prázdnej brány a zaslúžene vyhrali po výbornom výkone."

Lion car MIBA Banská Bystrica U-20 - FC Spartak Trnava futsal U-20 1:8 (0:5)

góly: Binder - Koricina 4, Trubač 2, Gábor, Manduľák

Martin Majling, tréner Lion car MIBA Banská Bystrica U-20: "Druhý zápas proti účastníkovi final four, Trnave, sme držali pevnú defenzívu len prvé polovice polčasov. V tom prvom nám súper od deviatej minúty strelil až päť gólov, keď naša psychika neuniesla situáciu inkasovania prvého gólu. V druhom polčase znížil Binder po akcii Prokaja, no v posledných šiestich minútach sme inkasovali tri góly a tak víťazstvo Trnavy 1:8 bolo pre nás trošku kruté, hoci bol súper lepší, starší, vyspelejší."

Zostava Banská Bystrica: Šimo - Král, S. Telúch, Adamov, Murin, Binder, P. Telúch "K", Prokaj, Nemec, Bartkovič

Tréner Martin Majling zhodnotil celú sezónu: "Za celú sezónu musím chalanov pochváliť, či už z hľadiska ich prístupu k zápasom, ale aj tréningovému procesu. Starší skúsení chalani Prokaj, Král a Paľo Telúch ťahali mladých chalanov a aj vďaka im sme získali dobrých 12 bodov v suverénne s najmladším tímom celej sezóny. Naši mladí chalani o štyri roky mladší bojovali a verím, že v budúcej sezóne postavíme už aj tím U17, kde sa reálne ukáže výkonnosť našich nádejí ako brankára Šima, tak i hráčov - Adamov, Samo Telúch, Bartkovič, Mikuštiak, Bezdeka, Nemec, Puškár, Praženica, Reptišovci a iní. Tiež verím, že niektorí z týchto chalanov budú čoskoro súčasťou reprezentácie do 17 rokov."